2016 Avrupa Kupası
28.05.2016

Turnuva 2016 yazından ele alınmakta ve Fransa'nın ev sahipliği altında yer edinmektedir. 2016 Avrupa Kupası başlangıç tarihi ise 10 Haziran olarak belirlenmiştir. 10 Haziran ve 10 Temmuz tarihleri arasında turnuvanın çeşitli müsabakalarına şahit olmanız söz konusu olacaktır. Bu sene 24 takımın katılım gösterdiği bu turnuvada grup aşamaları adına da 10 ve 22 Haziran tarihlerinde maçlara yer verilecektir. 6 grubun yer edindiği turnuvada dörder takımdan toplamda 24 takımın yer alacağı belirlenmiştir. İçeriğinde belirli format değişimleri söz konusu olsa da tüm kurallar açıkça ifade edilmektedir. Grup aşamları sonucunda toplamda 16 takımın bir üst tura geçmesi sağlanacaktır. Bu takımlar adına belirlemeler ise grup maçları sırasında ki başarılarına bağlı olarak yerine getirilecektir.

Avrupa Kupası Sınıflandırmalar

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adına sınıflandırmaların 2015 yılı içerisinde seçilmesi söz konusu olmuştur. 14 Ekim 2015 tarihi içerisinde 4 torba şeklinde altışar takımın belirlenmesi sağlanmıştır. UEFA taradınan belirlenen bu torbalarda ilk sırada Fransa ev sahibi olarak 1. torbadan yer edinmiştir. 1. torba içerisinden İspanya, Almanya, Portekiz, İngiltere ve Belçika yer almaktadır. 1. torba içerisinden Fransa haricinde son şampiyon İspanya takımı da ilk torbadan yerini almıştır. 2. torbadan ise karşımıza İtalya, Rusya, İsviçre, Avusturya, Hırvatistan, Ukrayna ülkeleri çıkmaktadır. 3. torba içerisinden de Çek Cumhuriyeti, isveç, Polonya, Romanya, Slovakya, Macaristan ülkeleri yerini almaktadır. Son olarak 4. torba içerisinde ise milli takımımız Türkiye, İrlanda, İzlanda, Galler, Arnavutluk ve Kuzey irlanda şeklinde sınıflandırmalar sağlanmıştır. Toplamda 24 takımın yer alacağı grup mücadeleleri sonucunda ise 16 takımın ilk iki ve en iyi 4 grup üçünsü şeklinde belirlenmesi yoluyla bir üst tura geçilmesi söz konusu olacaktır. Turnuvanın takvimi ise yine UEFA tarafından belirlenmiştir. 25 Haziran 2014 tarini içerisinde tarihlerinin ve saatlerinin belirlendiği görülmektedir.

Avrupa Şampiyonası D Grubu

2016 Avrupa Kupası Türkiye yapılan değerlendirmeler sonucunda 4. torbada yer almış ve D grubu içerisinden mücadele vereceği belirlenmiştir. D grubu maçları ise 12 Haziran tarihi ile başlangıç yapacaktır. 12 Haziran tarihi ile ilk olarak grupta mücadele edecek olan takımlar ise Türkiye ve Hırvatistan olarak belirlenmiştir. Devamında ise İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçlarına yer verilecektir. Sonrasında ise Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ile maç yapacaktır. 17 Haziran tarihi ile de Türkiye ile İspanya mücadelesi yer almaktadır. Hırvatistan devamında İspanya ile mücadele edecek ve son olarak da 21 Haziran tarihinde Çek Cumhuriyeri ile Türkiye maçlarına seyirci olacaksınız. D grubu maçları ve tarihleri UEFA tarafından bu şekilde belirlenmiştir. Bu grup maçları devamında 16 takımın belirlenmesi söz konusu olacak devamında ise çeyrek final maçları yapılacaktır. Çeyrek final sonrası yarı final en son olarak da 10 Temmuz tarihi ile final maçına yer verilecektir. Maçlar tam olarak 1 ay içerisinde son bulmaktadır. Turnuva 10 Haziran ile başlayarak 10 Temmuz'da sona erecektir.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.