2016 Ev Tekstilinde Trend, Zıt Renklerin Uyumuyla Konforlu Tasarımlar
06.06.2015

Bu yılki Evteks Fuar'ında 2016'nın en gözde ev tekstil trendleri açıklandı. Açıklamaya göre bu yıl en moda dekorasyon tarzı tezat renkler olacak. Evlerimizi renklerin zıtlığı ile gelen bir ahenk ile renklendireceğiz.

Tasarımlarıyla trendlerde etkileyici biri olan Fransız Trend Tasarım Ofisi Nelly Rodi; Evteks fuarında 2016 yılı için kullanılacak olan ev dekorasyon  desen, materyal ve renkleri hakkında bilgi verdi.

Cüretkar ve neşeli tarzlar

Fuara 2 binden fazla dekorasyon markası katıldı. Fuarda genel görüşe göre 2016 yılında dünya ev tekstilinde duygu alışverişini ve etkileşimi savunan cüretkar ve neşeli tarzlar bizleri bekliyor.

2016'da en çok tercih edilen tasarım zıt renklerle yapılan oda tasarımları olacak. Hareketsizlik yerine yepyeni dinamik renklerin kullanılması ve ev tekstilinde yaratıcılığı ön plana alarak yenilikler yapılması bekleniyor. Ayrıca en temel unsurlardan biri de ahenk içinde olan tüketicilerin kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri bir ortam.

Kısaca özetlemek gerekirse, bu trend evlerinizde zıt renkler ile, kolay kullanılabilen size rahatlık ve güven hissi veren fantastik tasarımlar oluşturacak. 2016 ev tekstili temaları rafine, estetik bir yılı yansıtacak.

Şimdi yapılabilecek tasarımlara bir göz atalım

1- Peplum Partisi 

Mükemmellik ve yaratıcılık adına çıkılan bu yolda Glamdiator, kitleleri mutlu etme ya da uyum sağlama kaygısının çok ötesinde tarz ve görkem arayışında. Gücün ve cazibenin geri dönüşünü kutlayan günümüz tanrıları ve tanrıçaları, cüretkar Greko-Romen motifleri eşliğinde klasik dönemden ilham alıyor. Sahne ve ihtişam için açık bir tutku ve böyle bir tarz için gerekli asalet.

2- Çatı Tutkusu

Rakipsiz bir teknik bilgi eşliğinde en görkemli şekliyle dekoratif sanatın ruhu. Dostane farklara sahip nadide ve ince ruhlu bir barok biçimi kullanıcılar da yaşatılıyor. Bir yandan özgüveni yüksek, çarpıcı bir inceliğe sahip teatral ve canlı bir dekorasyon meydana getirirken, diğer yandan sıra dışı kıvrımlardan korkmuyor ve heveslerini büyük bir gösterişle sergiliyor.

3-  Enfes Cennet

Organik, düşsel mekânlarda, yabani, coşkulu bir doğa formuyla geçişen dokuya sahip inanılmaz bir ev arayışında olan bu cesur tüketiciler için deneysel bir ruh sunuyor. Ve yapay olanla flört etmekten de korkmuyorlar, doğal ve sentetik genetiği çiftleştirebildikleri müddetçe geleceğin evcilleştirilmesi onların amentüsü.

4-  Karizmatik Bungalov

Doğallığın hemen hemen “doğal bir formunu” arayan tüketici için otantiklik ve modernlik. Bir yanı aşırı modernist olurken diğer yanı doğa ile birlik ve beraberlik içerisinde inşa edilmiş incelikli tasarıma sahip bir ev. Ruhsal bir inziva için mükemmel. Samimi, duyarlı, ileri görüşlü tasarıma hayranlar. Lüks, fütürist yalınlık.

5- Mineral Anlar 

Kullanıcımız, doğa ile baş başa, rustik, zaman sınırları olmayan, kalite timsali unsurlardan makul dozda alınarak modernize edilmiş minimalistik bir biçim içerisinde olması gerekeni ve buna eşlik eden özgür mecrayı yaşıyor. Görünürde zaman ve moda akımına tabi değil gibi görünse de, kompozisyon, bu unsurları bu ortam içerisinde oldukça pozitif bir sükunet ve rahatlık içerisinde teşhir ediyor.

6- Mütevazi Köşk

Bu kullanıcılar için yalınlık ve ılımlı hükümdarlık. Sakin bir ortamda yanı başındaki doğaya açılan bir kapı. İç tarafta atölye ruhu birkaç rustik, el işlemeli dokunuş ile bir araya geliyor. Minimalist ancak konforlu şekil ve hacimlerde sıcaklık ve eğlence arayışı içerisindeler.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.