ABD'de Ev Sahibi Olmak Kiralamaktan daha Kolay
19.05.2015

ABD'de internet üzerinden emlakçılık hizmeti veren Trulia adlı şirketin yaptığı istatiksel araştırmalar sonucu ilginç bir gerçek ortaya çıktı. ABD'nin 100 şehrinde ev sahibi olmak, ev kiralamaktan daha karlı olduğunu açıkladı. Trulia şirketinin topladığı verilere göre ev alan insanlar kiralayanlara göre yüzde 35 daha karlı durumda.

Ev almanın ucuz olmasının sebebi ise, mortgage faizlerinin yüzde 3,87 seviyelerine kadar düşmesi olarak açıklandı. ABD'de her eyaletin vergi sistemi farklı işlediği için, ev fiyatları da bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor. Emlak şirketinin açıklamasına göre ev almanın kiralamaya göre karlı olduğu yerlerden biri Ney Orleans. Üstelik burada ev aldığınızda yüzde 52 daha karlı bir durumda oluyorsunuz. Diğer yandan Florida'da yüzde 54, Mimami'de yüzde 50, San Francisco'da yüzde 24 ve Hawaii'de ise yüzde 16 oranında daha karlı oluyorsunuz.

 Gayrimenkul danışmanlığı yapan Neslihan hanımın açıklamasına göre, New York'ta yüzde 20 peşinat ile 30 yılda ev sahibi olmak, kirada oturmaktan çok daha karlı bir durum. Ayrıca bu durumdan faydalanan yani ev alıp kiraya veren birçok Türk vatandaşımızda mevcut.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.