Ankara'da Mimari Maketin Önemi Hızla Artıyor
09.10.2015

Memur kenti olarak bilinen Ankara'da son günlerde hızlı bir şekilde yapılanma devam ediyor. Gün geçmiyor ki yakınınızda yeni bir bina inşa edilmiş olmasın. Özellikle Şentepe gibi gecekondu tarzı evlerin olduğu semtlerde gecekondular yıkılarak kat karşılığı olarak devasa binalar yapılmakta.

Tabi bu durum yeni satılık dairelerin piyasaya sürülmesi anlamına geliyor. Müteahitler yaptıkları çok sayıda daireyi kendi başlarına satamadıkları için piyasadaki emlakçılarla anlaşmalar yapmak zorunda kalıyorlar. Emlakçılar da her gelen müşteriyi daireye götürmek istediklerinde hem personel olarak hem de yakıt gideri ve zaman olarak sıkıntı yaşıyorlar. Bu nedenle inşaat firmaları yaptıkları projelerin maketlerini hazırlıyor. Böylece emlakçıya gelen müşteriler dairelerin maketine bakarak ev hakkında yorum yapabiliyorlar. Ayrıca normalde başka bir daire almak isteyen bir müşteri, emlakçıya girdiğinde yeni yapılan bir konut projesinin mimari maketini gördüğünde fikri değişip hiç aklında yokken pahalı ve lüks bir daire satın almak ile karşı karşıya bile kalabiliyor.

Adım başı yeni bina ve konut projesi yapıldığını düşünürseniz mimari maket Ankara'da hızla ihtiyaç duyulan bir sektör haline gelmeye başladı.  Her geçen gün yeni bir yapı mimarlık firması açılıyor. Ve bu firmalar yeni projelerin maketlerini en güzel şekilde yapmak için birbirleriyle yarış halindeler. Maket yapımı sadece bir meslek değil, aslında bir sanat olarak da görülüyor. Çünkü maketi ne kadar estetik yaparsanız, insanların beğenmesi ve daireyi satın alma ihtimali o kadar artıyor. 

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.