Evkolay.net BLOG
06 Ocak 2014

Dünden Bugüne

48 yıl öncesindeki minik kızı hatırlıyorum da… Ocak ayında mesela… Kışın tam ortasında…

Minik gözleri aralanıyor. Saat kavramı beynine henüz yerleşmemiş ama gecenin bir yarısı olmalı diye düşünüyor, ay ışığını görebiliyor çünkü yattığı yerden.

Evin saçaklarından sallanan birer buçuk metrelik buzları seçebiliyor… Dışarısı çok soğuk olmalı! İçerisi de epey serinlemiş, annesinin sobaya odun attığını duyuyor.

Soba! O zamanın korunmasız, mümkün olan her aralığından rüzgarın üfür üfür içeri girdiği ahşap evlerinin tek ısıtıcısı olduğunun bilincinde değil belki ama evlerini ısıtmak için kullanıldığını kavrayabiliyor.

Ev değiştirirken ya da bir ev satın almaya kalkışıldığında, "Kaloriferli olsun" deme lüksünün olmadığı dönemlerdi o dönemler. Okul çağındaki çocukların kendi odalarındaki sessiz ortam yerine, tüm ailenin sobanın etrafına yuvalandığı bir sohbet ortamında ders çalışmak zorunda olduğu dönemler.

Eş dost aracılığı ile veya sokak sokak dolaşarak aranılan kiralık ya da satılık sobalı evler dönemi…

Ya şimdi?

Şimdi öyle mi ya?

Her tür konforun bulunduğu, çocukların gelişimi için faydalı olabilecek her kolaylığın sunulduğu sıcacık konutlar emrimizde şimdi. Hem de bir kaç tuşla.

“Biz iki kişiyiz, şöyle ufak bir konut yeter” mi diyorsunuz?

Ya da; ”Biz kalabalığız, çoluk çocuk herkesin ayrı bir odası olması lazım,geniş bir ev olmalı” diyenlerden misiniz?

Kolay… Hepsi parmaklarınızın ucundaki bir tuşa bağlı.

Tek tuşla Evkolay.net karşınızda! Yazın sıcağına, kışın soğuğuna dalış yapmadan, oturduğunuz yerden hem de!

Apartman dairesi mi istiyorsunuz? Ya da,bahçesinde çocuklarınızla keyifli vakitler  geçirebileceğiniz güzel bir villa?

Belki de yatırım yapmak için arsa almayı planlıyorsunuz kim bilir. Veya bir uğraş edinmek, bir iş kurmak istiyorsunuzdur.

“ Rahatınızı bozmadan, evinizden çıkmadan, hatta keyif kahvenizi yudumlarken bir tuşla Evkolay.net adresine girin ve geniş seçenekleri gözden geçirmeye

başlayın “ derim ben. Keyfiniz bol, EV aramanız KOLAY olsun…

Blog Kategorileri
EMLAK PORTALI (8)
Satılık Daire (5)
Kiralık Daire (1)
DAİRE BAKIMI (12)
SAĞLIK (1)
SİZDEN GELENLER (22)
ŞEHİRLERİMİZ (4)
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.