Evkolay.net BLOG
30 Ekim 2013

Satılık Daire Gayrimenkul sahibi olmak istiyor ve alacağınız gayrimenkulün sadece dış cephesine, mimarisine, manzarasına, konumuna,odaların genişliğine bakıyorsanız. Satılık Daire Artık ilk bodrum ve sığınak katına bakmalısınız. Türkiye'de inşaat sektörü hızla yükseliyor. Neredeyse her gün farklı bir proje başlıyor. Ev alırken sadece dış cephesine, manzarasına, odaların genişliğine bakanlardansanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Neden mi? Satılık Daire Çünkü sağlam bir bina bodrumundan belli oluyor. Evin kaç odalı olduğu, odaların genişliği, manzarası, çevre düzenlemesi, sosyal tesisler büyük önem taşıyor. Ancak çok önemli bir ayrıntı gözden kaçıyor. Satılık Daire O da binaların gerçekten ömrü boyunca dayanıklılığının ve konforunun sürdürülebilir olup olmadığı.

Deprem kuşağında yer alan ülkemizde bina seçiminde şekilden çok can güvenliğine önem verilmesi gerektiği konusunda uzmanlar uyarıyor... Eğer binanın bodrum katı küf ve rutubet kokuyorsa, duvarlarda siyah lekeler varsa o binada su yalıtımı yok demektir. Satılık Daire Bu da binan taşıyıcı duvarlarının yıllar içerisinde zayıflayacağı ve depreme dayanıksız hale geleceği anlamına geliyor.

Yüksek İnşaat Mühendisi M. Afşin Erdoğan, "Günümüzde insanlar ev alırken bazı şeyleri dikkatten kaçırıyorlar. Mevkisine, oda sayısına ve yerine dikkat ettikleri halde bundan daha önemli olan binadaki bodrumda acaba nem var mı, rutubet var mı buna dikkat etmiyorlar." dedi. Satılık Daire Nem binalardaki betona ve çeliğe zarar veriyor. Satılık Daire  Zamanlar binadaki mukavemet düşüyor ve binanın ömrü kısalıyor. Bu tür binaların depremde zarar görme riski de çok yüksek.  Satılık Daire

Blog Kategorileri
EMLAK PORTALI (8)
Satılık Daire (5)
Kiralık Daire (1)
DAİRE BAKIMI (12)
SAĞLIK (1)
SİZDEN GELENLER (22)
ŞEHİRLERİMİZ (4)
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.