Evkolay.net BLOG

Yıllardır aynı mahalle aynı evde oturuyorsunuz. Yılların insanlara verdiği yorgunluğu evimizde yaşamaktadır. Duvar boyalarının solması ve dökülmesi, banyo, lavabo, mutfak, pencereler ve kapılar derken evimiz artık eskidiğinin sinyallerini vermektedir bize. Bu gibi durumlarda evinizi tadilattan geçirmeniz artık bir ihtiyaç durumuna gelmektedir. Kaçınılmaz olan bu yenileme ve tadilat işleri kapı,pencere ve duvar boyasıyla başlar evimizdeki parkelerin değişimine kadar uzar gider. Düzenli ve planlı tadilat ve yenilikler için dikkat etmemiz gereken bazı kurallar ve sıralamalar vardır.

 

ü  İlk planlamamızı evimiz için öncelikli ihtiyaçları belirlemektir. İhtiyacınız olmayan bazı değişiklikler bütçenizi kasabilir.

ü  Tadilat ve yenilik yapılacak alanlardaki eski, kullanılmayan eşyalarınızı ortadan kaldırmanız, İhtiyaçlarınızın belirlenmesinde hem de yapılacak tadilatların gözden kaçmamasına olanak sağlar.

ü  Kırma, delme ve boya işlemleri başlamadan odalarınızdaki küçük ve kırılacak eşyalarınızı kolilere, kolduk,ünite ve masa gibi büyük eşyalarınızın üzerini de kullanmadığınız örtü veya alacağınız bir muşamba ile koruma altına almanız sonradan çıkabilecek ekstra iş yükü ve masraflardan kurtarır..

ü  Evinizin duvar, kapı ve pencerelerin boyanması gerekiyorsa, bunu kendiniz gidip almak istiyorsanız. Kesinlikle işin ustasına danışmadan almaya karar vermeyin. Evinizin ihtiyacı olan gerekli boya miktarını en düzgün tespiti yapabilirler. Boyayı da ben alırım evi de ben boyarım diye düşünebilirsiniz ama bu sizin için gereksiz bir yük olur. İşi bilene bırakmak hem zaman kaybını önler hem de sonradan çıkacak sürprizlerle karşılaşmazsınız.

ü  Pencere ve Kapılarınız ilerleyen zamanlarda kullanılamaz durama gelecekse tamamıyla değiştirmeniz iyi bir fikir olacaktır. Ama sıkıntı kapı kolu ve menteşelerde ise bir kaç ufak tadilat sizi masraftan kurtarmış olacaktır.

ü  Banyonuz çok eskidi ve artık iç açıcı bir durumdan çıktıysa ve birazda keyfinize düşkünseniz. Bütçenizde sıkıntı yoksa, banyonuzu en ince ayrıntısına kadar yenilemek iyi fikirdir. Yalnız fiyat araştırması yapmayı unutmayın..

ü  Zemin döşemesi zamanla su vb. unsurlardan dolayı çürüme, kalkma ve şişme yapmış olabilir. Zemin döşemesini de değiştirmeye karar verdiysek. Öncelikli olarak ihtiyacınız ve evinizin kullanım durumuna göre uygulama tespiti yapmanız faydanızadır. Bunun içinde birden fazla yer ile görüşüp öneri ve fiyat teklifleri almanız. İlerde kullanılan malzemenin size maddi külfet çıkarmasını önleyebilirsiniz..

 

Blog Kategorileri
EMLAK PORTALI (8)
Satılık Daire (5)
Kiralık Daire (1)
DAİRE BAKIMI (12)
SAĞLIK (1)
SİZDEN GELENLER (22)
ŞEHİRLERİMİZ (4)
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.