Evkolay.net BLOG
26 Ocak 2014

Duşa kabinlerin sektöre girişinin üzerinden uzun seneler geçti. Bu zaman içersin de duşa kabinler, çeşitlilik, kullanım koşullarına göre gelişti ve kaliteleşti.  Yalnız dikkat edin, evinize ucuz ve kalitesiz duşa kabin satın alıp banyoda keyif yapayım derken başınıza dert almayın. Gelişen teknolojiye ayak uyduran üretici firmalar birbirinden marifetli duş kabinleri piyasaya sürdüler. Şimdi piyasada, evinizin durumuna göre müzik çalan, suyun sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan, 20 ayrı noktadan basınçlı su püskürten, havalandırmalı, telefonlu çok hünerli, kompakt duş kabinleri satılıyor. Birbirinden güzel, birbirinden marifetli duşa kabinler kadar maalesef tehlike yaratan duşa kabinler de var. 


İnşaat sektörünün gelişmesi ve  ev mimarilerinin değişmesiyle duşa kabin üreten firmaların sayısı 400'yi geçtiği için sektörde kırıcı bir rekabet gözleniyor. Pek çok üretici firma rekabette öne çıkabilmek için fiyat düşürüyor. Fiyat düşürünce de maliyeti kurtarmak için kaliteden ödün vermek gerekiyor. Duş kabinlerinin fiyatları 250 TL'ye kadar geriledi ama hem kalite çok düştü hem de satış sonrası servis hizmetleri verilmez oldu. Merdiven altı dediğimiz kayıt dışı çalışan ve kalitesiz üretim yapan firmaların üzdüğü tüketici sayısı çoğaldı. Piyasada 250'den fazla firmanın yılda 400 bin adet duşa kabin ürettiği tahmin ediliyor. 199 TL'den başlayan fiyatlar 10 bin TL'ye kadar çıkıyor. Son teknolojiler kullanılarak, darbelere dayanıklı panel kullanılarak yapılan kaliteli mallar, ince ve dayanıksız panel ve alüminyumdan yapılan ucuz duşa kabinlerle rekabet edemiyor. Piyasada ucuz ve kalitesiz mal, iyi olanların önüne geçiyor. Uzmanlar uyarıyor "Duş kabini/duşa kabin satın alırken çok dikkatli olmalısınız." diyen uzmanlar "Kalitesiz camlarla ucuz plastikle yapılmış duşa kabinlerde kırılma, çatlama, patlama gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.” diyor. Kalitesiz duşa kabin yüzünden ciddi bir ev kazası yaşayabilirsiniz. Bir arıza ile karşılaştığınızda yardım almak için karşınızda muhatap bulamayabilirsiniz. Küçücük bir arıza yüzünden elinizdekini atıp, yeni bir duşa kabin almak zorunda kalabilirsiniz. Duşa kabin alırken satış yapan bayiinin ve satın aldığınız markanın ciddi ve güvenilir olmasına dikkat edin. Fiyatın yanı sıra üretici firmanın satış sonrası servis hizmeti verip vermediğini de öğrenin.

Blog Kategorileri
EMLAK PORTALI (8)
Satılık Daire (5)
Kiralık Daire (1)
DAİRE BAKIMI (12)
SAĞLIK (1)
SİZDEN GELENLER (22)
ŞEHİRLERİMİZ (4)
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.