Evkolay.net BLOG
29 Ocak 2014

Eviniz de temiz gıda tüketin
En basit yol organik gıda tüketmek, en sağlıklı meyveler, etler ve sebzeleri aldığınızdan emin olmak için seçiminiz organik yiyeceklerden olsun. Organik yiyecekleri tüketmenin maliyeti daha çok ama sağlığınızı düşündüğünüz zaman, değmez mi diye bir düşünün.

 

Plastik mutfak malzemelerine hayır
Evimizi ve mutfağımızı toparlarken kullandığımız plastik malzemeler soluduğumuz havaya, tükettiğimiz besinlere ve içeceklerimize zehirli kimyasallar bulaştırır. Bilhassa mutfağımız da kullandığımız cam, seramik ya da paslanmaz çelik gibi sağlıklı ve güvenli ürünler kullanmalıyız.

 

Mutfağınızdan yapışmaz tavalardan uzak tutun
Temizlenmesi ve kullanımı daha basit diye seçtiğimiz yapışmaz tavalar tamimiyle toksin kalıcı kimyasallar ile çevrilidir.. Perflorooktan asit (PFOA), Teflon yapımında kullanılan bir kimyasal kanserojendir. Aynı kimyasal maddelerin böbrek ve karaciğer hastalıklarına ve üreme bozukluklarına sebep olduğu kanıtlanmıştır. Üretici firmalar bu kimyasalların yiyeceklere bulaşmasının mümkün olmadığını söyleseler de yüksek ısı kolaylıkla sebep olabilir.


Eviniz de böcek kovucu ilaçlar kullanmayın
Pestisitler ve zehirlerin, çoğu zaman, zararları yararların dan daha fazladır: astım, hiperaktivite ve davranış bozuklukları, kanser, öğrenme zayıflığı, üreme bozuklukları ve beyin gelişiminde tehlikeli etkenlere sebep olmaktadır. Gıda maddelerinizi doğru şekilde saklar iseniz ilaç kullanmanızı gerektirecek böceklenmelere de gerek kalmayacaktır.

Blog Kategorileri
EMLAK PORTALI (8)
Satılık Daire (5)
Kiralık Daire (1)
DAİRE BAKIMI (12)
SAĞLIK (1)
SİZDEN GELENLER (22)
ŞEHİRLERİMİZ (4)
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.