Evkolay.net BLOG
29 Ocak 2014

Altın Temizliği: Küpe, yüzük vb. altın aksesuarlarınız için evinizde yapabileceğiniz etkili bir formül. sadece yapmanız gereken, 1 litre suya 15 gr. Sabun rendesi ve 100 gr amonyak ilave edilerek elde edilen karışımın içinde altın takılarınızı 1 saat beklettikten sonra soğuk su ile durulayıp, deri parçasıyla silin, sonucuna siz bile şaşıracaksınız.

Çay Lekesi:  Hepimiz ayda bir kerede olsa bu sakarlığı iş yerimizde, evde, misafir gezmelerinde ve arkadaşlarla dışarıda gerçekleşen çay toplantılarımızda yaparız. Bu sakarlığımız açık renk kumaş üzerinde gerçekleşmişse  limon suyu ile silin sonra soğuk su ile durulayın, lekeler kaybolacaktır.

Kahve Lekesi: Leke henüz oluşmuşsa üzerine biraz tuz dökün, eviniz de halı ve kilim gibi malzemeler üzerinde ise lekeli yeri eşit miktardaki alkol ve beyaz sirke karışımı ile silin.

Ağız kokusu: Ağız kokusu bir çoğumuzun yaşadığı kötü durumlardan bir tanesidir. Nedenleri arasında bazı sağlık sorunları olsa da bir sebebi de düzenli ağız temizliğini yapmamızdır.  Bu sebepler kısa sürelide olsa acil durumlar da kahve çekirdeği çiğneyin.

Sıkan ayakkabılar: O kadar gezip dolaşıp özenle aldığımız ayakkabımız eve geldiğinizde size sürpriz yapabiliyor.  Hatta günlerce başka bir ayakkabı bile giyemeyip işkenceler çektirebiliyor, ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları birkaç dakika buhara tutun. Çekilen işkenceden sonra bir nebzede olsa çözümlenebilir.

AYAKKABINIZDAKİ  LEKELER

Su lekesi: Boyamadan  önce vazelin sürün .

Küf lekeleri: Biraz beze  gliserin sürerek  lekeleri silin.

Açık Renk Ayakkabılar: Üzerindeki lekeler benzine batırılmış  bir bezle silinirse yok olurlar.

Koyu Renk Ayakkabılar: Üzerindeki lekeleri alkole batırılmış bezle temizleyin.Lekeler yok olacağı gibi ayakkabılarınız pırıl pırıl olacaktır.

Süet Ayakkabılar: Süet ayakkabıların dökülen tüylerini kabartmak için onları , su buharına tutun. Sakın ıslakken fırçalamayın İyice kuruyunca tel fırçayla fırçalayın.

Rugan Ayakkabılar: Çatlamalarını  önlemek için zeytinyağı veya vazelin sürün . Sıcaklık çatlamalarına sebep olacağı için serin yerde saklayın.

Kahverengi Ayakkabılar: Rengini değiştirip siyaha boyamak isterseniz önce çiğ patatesle ovalayın sonra siyah cila sürün. 

Blog Kategorileri
EMLAK PORTALI (8)
Satılık Daire (5)
Kiralık Daire (1)
DAİRE BAKIMI (12)
SAĞLIK (1)
SİZDEN GELENLER (22)
ŞEHİRLERİMİZ (4)
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.