Burun Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
12.03.2016

Kadın ve erkek her birey için fiziksel özellikler, kişilerin kendine güvenmelerini ve dolayısıyla daha fazla başarılı olmalarını sağlamaktadır. Yüz yüze diyaloglar kurulurken ilk dikkat çeken organın yüz bölgesinin ortasına konumlanmış olması sebebiyle burun olduğu bilinmektedir. Görüntüsü ya da işlev bozuklukları sebebiyle burunda meydana gelen sorunlar, bireylerin gece ve gündüz sorunlar yaşamalarına sebep olmaktadır. Gün içinde ya da uyku halindeyken sorunlar yaşayan kişiler, doğru nefes alamadıkları için vücutlarını yeterli seviyede oksijenle buluşturamamaktadırlar. Bu sebeple gece uykusunu iyi alamayan kişiler; uyku apnesi, horlama ve sık uyanma gibi sorunlar yaşayarak uyandıkları günde gerginlik ve huzursuzluk yaşamaktadırlar. Ek olarak fiziksel görüntülerinden de memnun olmadıkları için ruhsal bunalımlar da yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. 

Tüm bu olumsuzluklar bireylerin, hem görsel hem de fiziksel sorunlarını çözmek adına burun estetiği yöntemine başvurmalarını gerektirmektedir. Burunlarıyla ilgili yaşamsal kalitelerini düşüren görsel ya da fiziksel sorunlar yaşayan kişiler öncelikle konusunda uzman bir doktorla görüşmelidirler. Yapılacak operasyon ile burun kaldırma, kemik düzeltme, burun ucu küçültme, kemer düzeltme ya da burun delikleri ile ilgili birçok işlem yapılabilmektedir. Fakat yapılacak işlemin bir burun ameliyatı olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple bilgisayarlı tasarım yapılarak kişiye en uygun modelin seçilmesi gerekmektedir. Kişiler bazı durumlarda burun modeli seçimini kesin sınırlar çizerek yapmaktadırlar ve bu sebeple beğendikleri burun şeklinin yapılması için ısrar etmektedirler. 

Fakat unutulmaması gereken çok önemli bir nokta, her burun şeklinin herkes de olumlu sonuçlar vermeyecek olmasıdır. Estetik cerrah tarafından uygun ön çalışma yapılarak uygulanacak burun estetiği fiyatları, hastanın durumuna ve operasyonun yapılacağı kliniğin teknolojik donanımlarına göre farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple yapılacak işlem detayları bilinmeden net bir rakam vermek zor olsa da 3.000 TL den 25.000TL’ye kadar değişebilen fiyat aralıklarının söz konusu olduğu bilinmektedir.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.