Burun Estetik Ameliyat Öncesi Ve Sonrası Yapılması Gerekenler
05.05.2016

Burun estetiği ameliyatına karar verdikten sonra ameliyata girmeden öncesinde ve ameliyat bittikten sonra dikkat edilmesi ve yapılması gereken hususlar vardır.

Burun estetiği ameliyat öncesi yapılması gerekenler;

·        Rinoplasti öncesinde doktora muayene olup gerekli tahlillerin yapılması gerekmektedir.

·        Ameliyat öncesi grip gibi rahatsızlıkların olması burun estetiği ameliyatının yapılmasını engelleyen bir durumdur ve doktorunuza bildirmenizde fayda vardır.

·        Rinoplasti öncesi kullanılan ilaçlar var ise doktorunuza bildirmeniz ve aspirin, kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanımını kesmeniz gerekmektedir.

·        Bitki çaylarının kanamayı arttırma olasılığının olması sebebi ile ameliyat öncesi bitki çayı tüketilmemesi gerekir.

·        Sigara kullanımı var ise operasyon öncesi bırakılması gerekmektedir.

·        Daha önce bir burun estetiği operasyonu geçirdiyseniz eğer doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası yapılması gerekenler;

·        İlk hafta göz çevresinde morluk ve şişlikler oluşur. Bu oluşumları en aza indirmek için baş yukarıda olacak şekilde yatmanız tavsiye edilir. Gün içerisinde daha çok oturmayı ve ayakta dolaşmayı tercih edin.

·        Doktorunuz tarafından önerilmedikçe buz uygulaması yapmayın.

·        Burun estetiği sonrasında doktorunuza size vermiş olduğu sprey ve kremleri doktorun söylediği şekilde kullanmaya özen gösterin.

·        Rinoplasti sonrası 3-6 aya kadar burunda hissizlik durumu olabilir. Bunun için doktorunuza danışarak gerekli masaj teknikleri uygulayabilirsiniz.

·        Rinoplasti sonrası 3 ay boyunca aşırı güneşe maruz kalmanız, sauna, hamam ve solariuma gitmeniz önerilmez.

·        Operasyon sonrası 3 ay boyunca burnunuzu darbelere karşı korumanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi için : http://www.drtamersakrak.com/burun-estetigi.html

 

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.