Çin'de Emlak Satışında Yeni Sistem
06.05.2015

Çin'de tanıtım ve reklamlarda yabancı yüzler kullanılması büyük rağbet görürken, yabancılar Çinli firmaların kiralık listelerinde yer alıyor. Bu nedenle firmalar konut satarken bunları değerlendiriyor. Çin'in iç bölgelerinde oldukça tutulan yabancılar, giyim mağazalarında, açılışlarda, tanıtımlarda, reklamlarda ve televizyon dizilerinde yer almaya başladılar.

Çin'de bulunan sanal alışveriş sitesi Taobao'da geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilan oldukça ilgi çekti. Taobao'da yayınlanan ilanda yabancı modellerin bir saatlik 499 yuan yani 80 dolar karşılığında kiralanabildikleri yer aldı. Beyaz tenli yabancıların reklam çalışmalarında daha pahalı yer alırken, Çinli müşteriler daha ucuz olan zencileri de tercih edebiliyorlar.

Bir etkinlikte yabancıların yer alması o çalışmadan daha çok verim alındığı kanısında olan Çinliler, modellik yapacakları ürün ya da oynayacakları dizi hakkında bilgi sahibi olmalarına gerek yok, bize yalnızca yabancı bir yüz gerekli dediler.

Emlak sektöründe de oldukça popüler olan yabancı modeller, ev satışlarında imaj olarak yer alıyor ve satışların artmasına yardım ediyorlar. Beyaz tenli bir yabancının bulunduğu ev tanıtım organizasyonunda ev, daha pahalıya ve daha kolay satıldığı açıklanıyor.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.