Dubai Emlak Fuarında Demir İnşaat 3 Günde 10 Konut Sattı
04.04.2015

3 Günde 10 Konut Satıldı

Gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeler ile yabancı yatırımcıların gözdeleri arasında Türkiye’de var. Bu nedenle de Türkiye’ye 4 Milyar Dolar seviyesinde gayrimenkul yatırımı yapıldı.

Gayrimenkul sektörünün gelişmesine öncülük eden Demir İnşaat 30 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında açık olan Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’nda adeta rüzgar gibi esti. Demir Romance ve Demir La Vida projeleri ile Fuara katılan Demir İnşaat 3 günde 10 konut sattı.

Varlıklı Ailelerin Türkiye Hayranlığı Var

Fuar hakkında açıklama yapan; Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir son derece başarılı sonuç elde ettiklerini ve artık zengin yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin olduğunu belirtirken; Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanı Sultan bin Said al-Mansur’un stantlarını ziyaret ederek bilgi aldığını belirtti. Fuarın olumlu sonuçlarını İstanbul’da almaya devam edeceğiz, dedi.

10 Miyar Dolar Yabancı Yatırım

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe başarılı sonuçlar elde ettiğini belirterek, Mütekabiliyet Yasası’ndan önce 1,3 Milyar Dolar olan yabancı gayrimenkul yatırımı yasanın ardından 4 Milyar Dolar’ı aştı, dedi. Bu şekilde ilerlersek 10 Milyar Dolar’a kadar çıkabiliriz, şeklinde ifade etti.

20 Bin Ziyaretçi

Dubai Uluslararası Emlak Fuarı’na 30 Mart ile 1 Nisan arasında 20.000 ziyaretçi katıldı. Bireysel yatırımcıların, gayrimenkul firmalarının katılımı ile gerçekleşen fuara en büyük ilgi Türkiye’den geldi.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.