Dukan Diyeti
20.01.2016

Fransız beslenme uzmanı olan Pierre Dukan tarafından hazırlanmış olan protein ağırlıklı diyet programına dukan diyeti denilmektedir.

40 yıldan fazla bir süredir var olan bu diyet, "Dukan Diyeti Kitabı" ile çok daha popüler bir hale gelmeye başladı ve özellikle kilolu bayanların hiç tereddüt etmeden denemek istediği bir diyet programı haline geldi. Dillere destan olan ve kilolu bayanların kurtarıcı haline gelen dukan diyetinin belirli aşamaları bulunmaktadır ve hepsi kendi içerisinde bir kurala tabii tutulur. Ayrıca dukan diyetinde izin verilen gıdalar bayanların bu diyeti tercih etmelerinde büyük bir önem taşımaktadır. Dukan diyetinin temel felsefesi olarak sayabileceğimiz en temel kural ise karbonhidrat oranı yüksek olan besinlerin tüketimini azaltarak, protein ağırlıklı besinleri tüketmek olacaktır. Son yılların en etkili ve sevilen kilo formülü olarak oldukça dikkat çekici bir hal almaya başlayan dukan diyeti aynı zamanda diyeti yapan kişilere protein tüketiminde herhangi bir sınırlama koymayarak göz doldurmayı başarıyor. Belki de bu diyeti en çekici hale getiren izinli besinlerin istenildiği kadar yenilebilmesidir. Dukan diyetinin dört temel aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalar diyetin belirli süreleri içinde geçerli olup, başarı sağlandıkça aşamalar atlatılmaktadır.

Atak evresi, seyir evresi, sağlamlaştırma evresi ve dengeleme evresi ile dukan diyeti kilo vermek isteyen bayanların en çok tercih ettiği ve elde ettiği sonuçlar ile büyük bir mutluluk yaşadıkları diyet formülüdür. 

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.