Edremit Körfezi’nde Rezervasyon Yoğunluğu
06.06.2017

Turizm işletmecileri, Ramazan Bayramı tatilinde yer sıkıntısı yaşamak istemeyenleri tesislerde yerlerini şimdiden ayırtmaları konusunda uyardı.

Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Havran ve Edremit ilçelerinin yer aldığı, 300 bin civarındaki yerleşik nüfusu yaz sezonunda 2 milyona çıkan Edremit Körfezi’ndeki turistlik tesislerde 50 bin civarında yatak kapasitesi bulunuyor.

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, AA muhabirine, Kazdağları, Madra Dağı, Ayvalık ilçesine bağlı adaları, turistlik köyler, şifalı termal sular, mavi bayraklı plajlar ve daha birçok özelliğiyle çoğunlukla yerli turistlerin tercih ettiği Edremit Körfezi’ndeki tesislerin yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle tüm hazırlıklarını tamamladığını söyledi.

Yavuz, yaz tatili sezonunu Ramazan Bayramı tatili ile açacaklarını belirterek, "Deniz, dağ, doğa, termal güzelliklerden faydalanmak isteyen misafirleri Edremit Körfezi’ne bekliyoruz." dedi.

Edremit Körfezi'ndeki turistlik tesislerde yüzde 70 oranında rezervasyonların tamamlandığını dile getiren Yavuz, "Kısa sürede de yüzde 100’e ulaşacaktır. Tatil planları yapanların şimdiden rezervasyonlarını yaptırmalarını ve mağdur olmamalarını istiyoruz. Bölgedeki konaklama tesislerinde bayram rezervasyonları tamamlanmak üzere olduğundan tatile gitmek isteyenler acele etmeli." sözlerine yer verdi.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.