Ev Hanımlarının Futbolla Arası Nasıl?
19.03.2016

Futbolu en büyük görsel şölen haline getiren ögelerden birisi de gerek stadyumdaki gerek TV karşısındaki izleyiciler. Takımlarını destekleyen taraftarların iyisiyle kötüsüyle oluşturduğu ambiyans, futbolun izlemesini çok ilginç kılıyor.


Birbirinden renkli ve eğlenceli tezahüratlarla tuttukları takımları destekleyen insanlar, takımlarının galip gelmesi için sesi kısılana kadar bağırarak üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getiriyorlar. Fakat genelde erkek seyircilerin daha yakın ilgi göstermesi nedeniyle kadın taraftarların öne çıkması pek mümkün olmuyor.


Ağırlıklı olarak futbolcu eşlerini hemen hemen her maçta statlarda görsek de normal taraftarların eşleri pek bir ilgi gösteremiyor. Öyle ki hayat şartları bazen kadınları ya ev işlerine ya da direk iş hayatıyla boğabiliyor. Fakat gene de futbolu seven ve takip etmeyi hobi hale getirmiş olan bir aile ortamında iyi bir kadın taraftar profili görebiliyoruz. Bazen erkelerden daha fanatik kadınlar da görmemiz artık bizleri şaşırtmaz oldu. Yeni yetişen genç kadın nüfusu, artık çoğu sosyal medya kanalıyla tuttukları takımların formalarıyla ve sloganlarıyla boy gösteriyor. Bu da futbolu seven ev hanımı kavramının sayısını hızla arttırıyor. Öyle ki maç tahminleri ve analizleri yapan bir çok kadın futbol sever var artık

Bugün pek çok ülke televizyonlarında dizilerin sabah programlarının ön planda olması nedeniyle futbol izleyecek ve takip edecek etkiyi hissetmeyen kadınlar, futbol magazin programları sayesinde biraz da olsa ilgilerini futbola kaydırabiliyorlar. Aslında bu konuda tek suçlu medya ve bu durumu tersine çevirmek ellerinde. İlerleyen bir kadın futbol sever sayısı diliyoruz ki hakkettiği seviyelere gelecek ve kadınların sevdiği istediği tarzda futbol aktiviteleri oluşturulacak. Bir görev de erkekler için. Erkekler eşlerini fırsat buldukça maça götürmeli ve bu şölenden mahrum bırakmamalı. Bu sayede futbol da daha zevkli ve eğlenceli olacak, stadyumlarda daha çok sayıda kadın görebileceğiz.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.