Ev kiralarken ve Satın Alırken Kredi Notu size engel mi oluyor?
05.03.2016

Bildiğiniz gibi bireysel kredi notu işlemleri Türkiye’de hızla yükselmekte ve işlemleri kredi notu alanında hızla yapılmaktadır, Ev alacaksınız veya ev kiralayacaksınız anca kredi notunuz düşük olduğu için kredi verilmiyor, Emlakçılar size ev kiralamıyor. Birde bu açıdan bakalım sizin bir eviniz var ve kiralamak istiyorsunuz kiralamak istediğiniz kişinin ödemesini aylık olarak tam zamanında mı yapmasını isterseniz veya birkaç gün geçse de veya bir ay bile geciktirse sıkıntı olmaz mı sizin için, sıkıntı olur tabi herkes ödemesini zamanında almak ister. Bunun için ev kiralamak isteyen kişilerin kredi notu puanına bakılır ve puana göre ev kiralanır veya kiralanmaz.

 

Kredi notu Düşük veya Yüksek olması neyi ifade eder

Kredi notu düşük olması kişinin ödemlerini zamanında yapmadığı, geciktirdiği anlamına gelebileceği gibi kişinin çok borcu olduğundan dolayı kredi notu düşüktür,  kredi notu aralıklarına bakarak görebilirsiniz, Kredi notu yüksekse kişinin ödemlerinin zamanında yaptığı, ve bu ödemelerinin mükafatı olarak kredi notu yükselmiştir. Siz olsanız kredi notu düşük olana mı ev kiralarsınız veya yüksek olana mı? Tabi ki yüksek kredi notu olana ev kiralarsınız ki kirada bir gecikme olmasın başınız ağrımasın…

Kredi notu nasıl Yükseltilir

Sizin kredi notunuz düşük ve bankalar size ev kiralamak için kredi vermiyor, Emlakçılarda kredi notunuz düşük olduğu için ev kiralamıyor. Bu yüzden yapmanız gereken en temel işlem kredi notunuzu yükseltmektir. >> Kredi notu nasıl yükseltilir << sorusunun cevabını bulabilirsiniz, kabaca üstünden geçmek gerekirse ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız, hiçbir faturanızın gecikmesine izin vermemelisiniz, hesapta paranız yoksa eksi hesaptan veya kredi kartından otomatik ödeme talimatları ile düzene koyabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzun yükselmesini takip etmek aylık olarak kredi notu öğrenme hizmeti almanız gerekmektedir. Kredi notu raporunu findeks veya çalıştığınız bankalar üzerinden alabilirsiniz, Kredi notu raporuna göre kredi notunuzun neden düşük olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz, kredi notu raporunda yaptığını bütün ödemeler, eksik ödemeleri , gecikmiş ödemleri görebilir ve bu ödemelere göre kredi notu yükselmesini yapabilirsiniz, Aylık olarak alacağınız kredi notu öğrenme hizmeti ile eksik ödemlerinizi tespit ettikten sonra kredi  notunuzu kolaylıkla yükseltebilir, ister ev almak için kredi ister kiralamak için herhangi bir sorun önünüzde kalmayacaktır.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.