Evinde Mavi Koltuğu Olanlar İçin Dekorasyon Önerileri
18.10.2015

Evinize aldığınız mavi koltuk takımını, doğru renklerle kombine ederseniz daha modern bir salona sahip olursunuz.

Mavi koltuk takımının yer aldığı bir salonda korkmadan krem, bej, sarı, kahverengi, vizon, beyaz ve gri renkleri kullanabilirsiniz.

Elbette bu renkleri çeşitlendirmeyi düşünmelisiniz, bal rengi, metalik gri, altın sarısı, hardal sarısı, çikolata rengi gibi renkleri koltuk renginize göre seçebilirsiniz.

Aksesuar renkleri önemli

Fuşya, yeşil, pembe, mercan rengi ve turuncu gibi daha çarpıcı renkler de maviyle kullanabileceğiniz çarpıcı aksesuar renkleridir.Gerçi yeşil de soğuk bir renktir ama iki renk yan yana geldiğinde ortaya çıkan enerji renk gruplarından öte, hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Altın ya da gümüş rengi parlak renkte ya da parlak yüzeyli aksesuarlar da maviye yakışır.

Perde rengine dikkat edilmeli

Mavi koltuklarla açık renk üzerine mavi desenli perdeler kullanılabilir. Koyu mavi koltuklarla açık mavi perde gibi farklı tonlar bir araya getirilebilir. Bej, krem, açık gri gibi sade renklerle koltuklar tamamlanabilir.

Kiremit rengi

Siyah-beyaz desenli perdeler mavi koltuklara çok yakışır. Bunun dışında maviye yakışan renkler de her zaman perdede değerlendirilebilir. Pembe, yeşil, kiremit rengi içeren perdeler kullanılabilir.

Kaynak:kadinvekadin.net

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.