Evinizin Salonunu Güzel Dekore Etmenin Yolları
17.11.2015

Evin en çok kullanılan yerlerinden biri de salondur. Bazen ülkemizde orta gelirli ailelerde eğer evin ısınma sistemi de merkezi sistem şeklinde değilse odanın ısınması zor olacağı için kış aylarında pek kullanılmadığı görülür. Soğuk kış aylarında sadece misafir geldiği zaman salonun açılması daha da değişik bir etki oluşturabilir. Durum her nasıl olursa olsun, ister salon sık kullanılması, ister sürekli salon kullanılıyor olsun salonunuzu dizayn ederken çok dikkatli olmanız gerekir.

Salonu dekore etmeden öncesinde ilk yapmanız gereken şey salonunuzun net ölçülerini almak olmalıdır. Tüm ölçüleri aldıktan sonra ise sıra geldi salonu nasıl düzeceğinize… Salonunuzun içini güzel öğeler ile doldurmak istiyorsanız öncelikle aklınızda bir model çizmeniz gerekir. Koltukların yerinin neresi olacağını, televizyonun yerinin neresi olması gerektiğini, eğer salonunuz yeteri kadar genişse misafirlerinizi salonda yemek masasında ağırlayabilmeniz için yemek masanızın yerini net olarak kafanızda belirlemelisiniz. Öncelikle sadece aklınızda bir dekor fikri çizmeli ve sonrasında aklınızdaki fikrin gerçekte uygulanabilir olup olmadığını gözlerinizle bir denemelisiniz. Eğer sığmasından şüphe ettiğiniz bir eşyanız varsa o zaman daha eşyanızı istediğiniz yere yerleştirmeden önce eşyanızın ölçülerini alabilir ve o ölçüler doğrultusunda evinizi dekore edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de televizyonun yerinin neresi olacağıdır. Hem misafirin hem de siz ev halkının televizyonla arası nasıl olur, sık mı izlenir yoksa sadece evde bir gürültü olsun diye mi kullanırsınız bilemeyiz ama eğer evde televizyon varsa bunun hem dekoratif anlamda hem de kullanıma uygunluk anlamında önemi çok büyüktür. O yüzden evinizde doğru yere monte ettiğinizden emin olmadan televizyonun yerini tam olarak belirlememenizi tavsiye ederiz. Televizyon ancak oraya olur şeklinde bir yaklaşım yaptığınız zaman işlerin daha kolay olacağını ve diğer mobilyaların buna uygun olacak şekilde dizilmesinin basit olacağını görmelisiniz.

Salonun olmazsa olmazlarından biri de çerçeve ve panolardır. Fotoğraflarınızı veya manzara resimlerinizi duvarlarınıza asarak güzel bir görünüm elde etmeniz şarttır. Duvarların bomboş olması çirkin bir görüntü oluşmasına sebebiyet verebilir.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.