Fatih Kıral Mobilya Büyümeye Devam Ediyor
20.10.2013

Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Onur Kıral, Türkiye'de mobilya sektörünün ortalama 9 milyar dolarlık iç pazar büyüklüğü ile hızlı bir büyüme içerisinde olduğunu belirtti.

Onur Kıral, Fatih Kıral Mobilya olarak pazara öncülük ettiklerini, 2014 yılında yüzde 20 büyüme, 2015 yılı sonuna kadar ise ortalama 20 mağaza planladıklarını ifade etti. Ayrıca Akdeniz Bölgesi'ne yatırımlarının artacağını, yeni mağazalar açmak için fizibilite çalışmalarının hızla devam ettiğini sözlerine ekledi. Markalaşma sürecinde olan Brandhome By Fatih Kıral Mağazaları ile de herkese ve her keseye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Onur Kıral, 50'yi aşkın dünya markasını da Türkiye'ye getirdiklerini belirtti.

Mobilyacılık aile mesleği olan Fatih Kıral Mobilya'nın geçmişi uzun yıllara dayanıyor. 32 yılı aşkın süredir kalite, zarafet, konfor ve saygınlık unsurları ile ilerleyen markanın 2014 yılı hedeflerini açıklayan Onur Kıral sözlerine şöyle devam etti: '' Fatih Kıral mobilya ve Dekorasyon yeni kumaş, döşeme ve cila tekniklerini uygulayarak koleksiyonlarını hazırlıyor. Bunun yanısıra müşteri seçimlerine uygun üretim yeni sistem makineler ile yapıyor. Fatih Kıral mobilya olarak, şuan Antalya, Cemiltopuzlu, Ömerli, Feneryolu, Bostancı, Levent, Etiler ve Bodrum'da toplam 13 mağaza, 35bin m2 üretim ve depolama alanı ile ''zamansız'' yaşam alanları hazırlıyoruz. 2014 hedefimiz Akdeniz, Ege,Marmara bölgelerinde yeni mağazalar açmak buna ek olarak ta uzun vadede yurtdışında mağazalaşmak. 

Onur Kıral, yapılan araştırmalara göre Türkiye dünya mobilya ihracatı sıralamasında yüzde 1'lik payı ile 21. sırada yer alırken, ithalat sıralamasında yüzde 0,7'lik payı ile 25. olduğunu belirtti. Onur Kıral ''bizde 2011 yılında ihracatta 4üncü  olarak başarımızı ortaya koyduk ve  çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz, dedi. Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, İran, Irak ve bazı Avrupa  ülkelerinde büyük projelere imza attıklarını söyleyen Onur Kıral şöyle devam etti: ''Yurtdışı pazarında büyüme hedeflerimiz arasında ihracata ek olarak kendi mağazalarımızı açmak. Bu noktalarda  Fatih Kıral adının herkes tarafından bilinen bir marka olması için tüm çalışmalarımızı yapıyoruz, amacımız en kısa zamanda Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede yer almak''.konuthaberleri.com

Mobilya sektörünün Türkiye'nin en eski ve en gelişen sektörlerinden biri olduğunu belirten Onur Kıral sektör her yıl ürünlerini geliştirmekte ve çeşitliliğini arttırıyor. TÜİK 2010 verilerine göre, mobilya sektörünün işyeri sayısı 31.089, çalışan sayısı 151.904 olarak yer alıyor. Ayrıca perakende sektöründe de çalışan sayısının 100.000 olduğu tahmin ediliyor, dedi. Ağırlıklı kobi işletmelerden oluşan sektörün dünya pazarlarına açılması için birleşip güçlenmesi ve kurumsal yapılanmasının büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi. 

Fatih Kıral Mobilya Hakkında: 
Ev & Ofis Mobilyaları dışında bahçe mobilyalarından, mutfak ve banyolara kadar en iyi uluslararası markaları bünyesinde barındıran ‘'Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon'' bugün 50'yi aşan farklı Amerikan, İtalyan dünya markasına ait koleksiyonları da müşterilerine güvenle sunmaktadır. 

Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon'' özel projeler ve her türlü mekan tasarımı için yurt içi ve yurt dışındaki müşterilere proje ve mimarlık ekibiyle de konut ve ofis başta olmak üzere; restoran ve oteller için tasarım ve uygulama hizmeti veriyor. Toplu işlerde müteahhit firmalara proje ve tasarım konusunda verilen hizmetlerde; oluşturulacak mekanların üç boyutlu proje ve resimleme çalışmalarıyla projelerin verimli bir şekilde hayata geçirilmesi sağlanıyor. 

www.fatihkiral.com

www.brandhome.com.tr
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.