Göğüs Estetiği Ameliyatı Sonrası
20.03.2016

Ameliyattan sonra geçici şişlikler ve ağrı görülebilir.Meme büyütme ameliyatı sonrasın da kanama, enfeksiyona bağlı iltihap ve dikişlerin açılması gibi riskler seyrek görülür. Çok seyrek olsa da protez kapsülü içinde enfeksiyon oluşabilir. Bu durumlarda öncelikle antibiyotiklerle tedavi yapılır. Eğer enfeksiyon devam ediyorsa, protezin çıkarılması yada değiştirilmesi gerekebilir. Meme uçlarında geçici olarak uyuşukluklar hissedilebilir.

Genellikle söylenti olarak halk arasında dolaşan silikon protezin kanser yaptığını gebeliğe de engel olduğu veya süt vermenin zorlaştığı gibi düşüncelerin bir gerçekliği yoktur. Tam aksine meme protezi konan kadınlarda kanserin daha düşük olduğu belirlenmiştir. Protezin etrafında da kapsül gelişebilir, fakat bu kapsül kalın ise sertlik ve meme tabanında protezin belirginleşmesine yol açabilir. Çok az ihtimal de olarak vücut protezi kabul etmeyebilir ve dışarı atmaya çalışabilir ya da biçimini bozup küçük bir alanda sınırlandırabilir. Bu da memeler de asimetri ve istenmeyen kalite ve şekil bozukluklarına sebep olur. Kapsülün kalınlığına göre masaj veya tekrar cerrahi girişim yeni protez koymak da dahil önerilebilir. Tabiî ki Göğüs büyütme ameliyatı tecrübeli bir cerrah kontrolünde yapıldığında bu riskler daha da azalacaktır. Ameliyat sonrasında iki ay sonra yüzükoyun yatabilir. Protez çeperleri kesici ve delici aletlerle olan darbeler dışındaki basılara dayanıklıdır. Fakat trafik kazaları ve yüksekten düşmeler protezin yırtılmasına sebep olabilir. Bu durumlar da protez çıkarılmalı ve hasta isterse yenisi konulmalıdır. Göğüs büyütme ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.memebuyutme.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Meme muayene ve tetkiklerin de doktorunuza mutlaka protez konulduğunu söylemeniz gerekmekte yoksa yapılacak tetkikler mamografi ve MRI gibi değerlendirilirken, protez de göz önünde bulundurulmalıdır. Mutlaka bu konuda deneyimli ekipler tarafından bu tetkikler yapılmalıdır.

Ameliyat sonrasın da birkaç gün genel anestezinin etkisine bağlı olarak yorgunluk hissi yaratabilir. İlk üç gün içinde hastanın durumuna göre pansuman inceltilip sporcu sutyeni diye adlandırılan özel bir sutyen giydirilir. İki ay kullanılmalıdır. Beraberinde ise hastaya tarif edilen masaj özenle uygulanmalıdır. Ağrı az olur fakat protezin kas arkasına konması kolların hareket ettirilmesi sırasında ağrı veya hareket kısıtlılığı yaşanabilir. Memede geçici olarak şişlik morluk ve meme ucunda hissizlik yaşanabilir. Bunlar belirli bir zaman sonrasın da kaybolmaya başlar. Meme etrafında birkaç haftaya kadar yanma hissi olabilir. 3 ile 4 hafta memeye fiziki temas olursa ağrı ve duyarlılık olabilir. Dikişler 7-12 güne alınır. Dikiş izlerindeki pembe renk hastaya göre değişiklik gösterir 6 aya kadar kalabilir yavaş yavaş solar. Hasta 3 ile4 gün içinde işine geri dönebilir. 3 ay ağır sporlardan uzak durması tavsiye edilir.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.