Hava Kent Yapı Kooperatifi
14.06.2017

3. Havalimanı inşaatının hızla ilerlemesi, konut ve arsa fiyatlarının artmasına sağladı. Havayolu çalışanları da bu fiyat artışlarından etkilenmemek adına, kendi kooperatiflerini kurdu. 

2016 yılının son çeyreğinde resmileşen Hava Kent Yapı Kooperatifi, havayolu çalışamların kendi evlerini yapma imkanı sağladı. İlk etapta 300 konut ile başlayacaklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, "3. Havalimanı beklenenden çok daha hızlı ilerliyor. Bölge ile araştırma yapan ve beklemede olanlar son 1 yıl içinde fiyat artışını görebiliyorlar" dedi.

KOOPERATİF MODELİNİ UÇURACAĞIZ

Kooperatif modelin ülkemizde olumsuz bir algısı olduğuna değinen Erkut Çavuş, "Biz bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için bütün işlerimizi şeffaflık çizgisinde götürüyoruz. Üyelerimiz ile sürekli kontak halindeyiz. Bütün gelişmelerden üyelerimizi anında haberdar ediyoruz. Hava yolu personeli, ailesinden daha çok ekip arkadaşlarını görür ve onun için bizim ekip ruhumuz çok güçlüdür. Biz bu ekip ruhu ile ucuz ve kaliteli konut üretmek için yola çıktık" dedi.

BÖLGENİN KONUTA İHTİYACI VAR 

Havalimanın faaliyet geçmesi ile birlikte bölgede çok ciddi bir konut ihtiyacı doğacağının altını çizen Çavuş, "3. Havalimanı tam anlamı ile bir cazibe merkezi olacaktır. Kısa süre içerisinde bölgede AVM'ler , hastaneler ve metro projeleri boy gösterecek. Sadece 3. havalimanı personeli için bile 120 bin kişilik bir konut talebi ortaya çıkacak. Hava Kent projesini oluştururken hem ekip arkadaşlarımızın kendi kullanımı için hem de onlara ek gelir sağlayacak bir yatırım olarak değerlendirdik. Arsa ve konut fiyatlarının artması ile birlikte bu bölgede yapılan yatırımların ciddi bir kira getirisi olacaktır" dedi.

3.HAVALİMANI’NIN YEŞİLKÖY'Ü

Projenin 3. havalimanına sadece 3 kilometre uzaklıkta olduğuna değinen Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, "Hava yolu çalışanları iş yaşantılarında zamanla mücadele ettikleri için trafikte geçirdikleri zaman onlar için çok önemlidir. Biz, proje alanını belirlerken bu kritere çok dikkat ettik. Maddi değeri olsun, kazanç sağlasın ama aynı zamanda ulaşımı çok kolay olsun istedik. 300 konutluk ilk etabımız havalimanına sadece 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Karadeniz'de yapımına başlanan büyük yat limanına da komşu olacaktır" dedi.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.