İng Bank Kredi Notu Bilgilendirme
13.07.2016

Kredi notu nedir? Kredi notu, 18 yaşını dolduran her Türk vatandaşı için oluşturulan finansal bir karnedir. Puanlama taban puan ile başlar. Bu puanlamada bankalar ile çalışmaya başladığınız andan itibaren oynamalar başlar. Bankacılık ürünlerini kullanmamanız, kredi notu puanını olumlu ya da olumsuz yönde etkilemez. Bankalar, bu puanlamada sizin izlenebilir mal varlığınıza göre işlem yaparlar. Yani yastık altında biriktirdikleriniz ya da nakit olarak yaptığınız alış verişlerin size herhangi bir katkısı yoktur. Bu yüzden, kredi notunuzun her daim yüksek olmasını istiyorsanız, bankacılık ürünlerini düzenli olarak kullanmalısınız. Bu kullanım sadece kredi ya da kredi kartı kullanımı değildir. Örneğin, harcamalarınızı nakit olarak gerçekleştirmek yerine, vadeli ya da vadesiz bir hesap açtırarak, bankamatik kartı ile de alış veriş yapsanız, kredi notunuz olumlu yönde etkilenecektir.

 

Kredi başvurularından önce kredi notu sorgulama işlemi yaptırmanız, bankalardan alacağınız kredinin onaylanıp, onaylanmayacağı konusunda size bilgi verecektir. Kredi notunuz yeterli değilse, kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Bu yüzden başvurunuzdan önce, kredi notunuzu yükseltme yoluna gitmelisiniz. ING kredi notu öğrenme için, bankanın şubelerine başvuru yapmanız yeterli olacaktır. ING Bank son yıllarda, sunduğu kredi kampanyaları ile, kredi başvurularında en çok tercih tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Özellikle kredi notu sınırda olanlar için tolerans gösterebilen bir banka olması da bu sıralamada üst seviyelerde yer almasına olanak sağlıyor. Kredi faiz oranları ise, tahmin edilenenin tam aksine oldukça makul seviyelerde yer alıyor. Yaz tatili dönemi içerisinde de tüm ihtiyaçlarınıza yönelik, bireysel ihtiyaç kredisi kampanyaları bulunuyor.

http://www.kredisorgulama.org/ing-bank-kredi-notuna-gore-kredi

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.