İşte oteli olan ünlü isimler
20.09.2013

Son yıllarda sanat dünyasının ünlü isimleri birikimlerini turizm sektöründe değerlendiriyor.Daha çok otel işletmeciliğini tercih ediyorlar.Bazıları doğayla iç içe olmak için kimi ise çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirterek bu işe yöneliyor. İşte otelci ünlüler...

Televizyoncu Yasemin Bozkurt, Çeşme Alaçatı'da 10 odalı Butik Otel yaptırdı.
Otelin yönetimini, yıllarca ABD'de eğitim gören turizmci oğlu Yiğit Bozkurt'a devreden ünlü sunucu, mutfağın tek hakiminin kendisi olacağını söyledi.
Tür­kü­cü İz­zet Yıl­dız­han 7 ay ön­ce İz­mir'de 21 kat­lı 116 oda ve 250 ya­tak­lı Yıl­dız­han Otel ile tu­rizm sek­tö­rü­ne hız­lı gi­riş yap­tı.
Hil­ton'la franc­hi­sing an­laş­ma­sı da im­za­la­yan Yıl­dız­han, "Ak­lım­da Otel kur­mak yok­tu. Ma­ne­vi bir me­saj son­ra­sı bu ya­tı­rı­ma ka­rar ver­di­m" de­di.
Emre Altuğ, çocukluk hayalini gerçekleştirerek her yaz tatilini geçirdiği Çeşme Alaçatı'da Bay Sako isimli Butik Otel açtı. 10 yıllığına kiraladığı binanın tarihinden oldukça etkilenen Altuğ, Deniz kenarında kurduğu otel hayalini bile feda etti.
Binayı, Atatürk'ün silah arkadaşı, Kuva-i Milliye kumandanı Sako Mahmudovic'in torunlarından kiralayan ünlü popçu, ayrıca otelin altındaki restoranı işletiyor.
Oyuncu Atil­la Sa­ral, İs­tan­bu­l'­da­ki pı­rıl­tı­lı ha­ya­tı­nı bı­ra­kıp ASO­s'­a yer­leş­ti. Bi­ri­kim­le­ri­ni de­ğer­len­di
Bi­ri­kim­le­ri­ni de­ğer­len­di­re­rek yıl­lar ön­ce sa­tın al­dı­ğı ara­zi­de ‘Sa­lac­h' isim­li bir ta­til kam­pı iş­let­me­ye baş­la­yan Atil­la Sa­ral, at bes­le­yip seb­ze ye­tiş­ti­rerek doğal ya­şa­mın ta­dı­nı çı­ka­rıyor.
ürk po­pu­na dam­ga­sı­nı vu­ran Nil Bu­rak, şöh­re­ti­nin zir­ve­sin­dey­ken 1996 yı­lın­da mü­zi­ği bı­ra­kıp mem­le­ke­ti Kıb-­ rı­s'­a dön­dü. Mü­zik ça­lış­ma­la­rını Kıb­rı­s'­tan sür­dü­ren Bu­rak, bu­ra­da ti­ca­re­te atı­la­rak bir bu­tik otel aç­tı.
Ara­dan ge­çen 17 yıl­da bir hay­li bi­ri­kim ya­pan ün­lü sa­nat­çı, şim­di ikin­ci ote­li­ni aç­mak için ha­zır­lık­la­ra baş­la­dı.
Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, Kimya mühendisi eşi Menend Hanım ile Kaz Dağları'nın eteklerinde Zeytinbağı adını verdikleri bir butik otel açtı.
8 odalı otelin mutfağında yöre otları, bahçede yetişen sebzeler ve zeytinyağı kullanılarak birbirinden nefis yemekler hazırlanıyor.
Kimsenin oteli yokken İbrahim Tatlıses'in oteli vardı. Kuşadası'nda oteli bulunan Tatlıses'in başı uzun süre icralarla meşgul olmuştu.
Mustafa Sandal, Bodrum'da bir otel açarak ticarete soyunmuştu. Bodrum'da ortağı Cüneyt Kurt ile ‘Mandal' adında otel işleten Sandal, verdiği bir röportajda, "Otele bir müşteri gibi geliyorum. İmza atıyorum, çekiliyorum köşeme" açıklamasında bulunmuştu. Ancak ünlü popçunun hayalleri kısa sürmüştü.Kaynak:Haber7.com
 
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.