Konteynerdan 100 haneli 5'er katlı apartmanlar
19.04.2015

Bulgaristan'daki bir inşaat şirketi, yeni konut projesinde farklı bir yöntem deneyecek. başkenti Bükreş'te yapacağı 100 haneli proje konteynerlardan oluşacak.

Romanya Konut Fuarı'na farklı bir proje ile fuara katılan Bulgar inşaat şirketi MebelGroup, Bükreş'te 2'şer odalı 100 haneli konteyner site projesini tanıttı. Normalde gemi taşımacılığında kullanılan konteynerların bir araya getirilmesiyle oluşturulacak olan sitede 2 odalı 27 metrekarelik 100 daire bulunacak. Bu evler ortalama 12 bin Euro'dan satışa sunulacak. Her bir apartmanın 5 kat olacağı sitenin normal dairelere göre daha çevreci olacağı belirtiliyor. 

Romanya'da normal bir daire için yıllık olarak metrekare başına 180 kWh enerji harcandığını ancak bu projedeki dairelerde sadece 80 kWh enerji sarfiyatı yapılarak yüzde 50 den fazla tasarruf sağlanacağı belirtiliyor.

Şirket sorumlusu Svezdelivm Micev, "Bu sistemle hem inşaat süreci çok kısalıyor hem de evler daha ucuza yapılabiliyor. Bu projelerin benzerlerini Londra, Yeni Zelanda ve Amsterdam'da görüyoruz" dedi.

Konutların eşyalı ve elektrik ve su sistemiyle birlikte teslim edildiğini söyleyen şirket sorumlusu, yapılacak olan dairelerin 10 bin Euro ile 40 bin Euro arasında değişen fiyatlarla olacağını söyledi.

Depreme ve yangına karşı dayanıklı olması, düşük bakım maliyeti, daha ekolojik ve geri dönüştürülebilir olması konteyner konutların artıları olarak sunuluyor.

Toplamda 3 bin 200 metrekare alana kurulacak sitede 350 kişinin ikamet edeceği öngörülüyor.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.