Konusarakogren.com ile İngilizce Pratik Yapma Sanatı
25.07.2015

İngilizce öğrenmek, insanlara birçok avantajlar sağlamaktadır. İngilizce, dünyada en çok konuşulan üçüncü dildir. İngilizce konuşmanın avantajlarından bahsedilecek olunursa; başta gelirin artmasını sağlamaktır. İngilizce dilini gerektiği gibi kullanmak, okumak, anlamak, konuşmak ve yazmak size bir ev kirası kadar gelir sağlayabilmektedir. İngilizcenin gerekli olduğu birçok işte çalışabilir ya da işinizde hızlı bir şekilde rakiplerinizden bir adım öne çıkabilirsiniz. İngilizce bilmek ve anlamak insanlara ekonomik olarak bir şeyler katmaktadır. Bunun yanında İngilizce öğrenmenin ikinci bir avantajı ise yabancı kültürleri yakından tanımanızda yardımcı olur. Malum, her 5 kişiden biri ya da daha fazlası İngilizce konuşmaktadır. Yurtdışına çıkıldığında ya da ülkemizde turizm bölgelerine gidildiğinde İngilizce bilmek ve konuşmak birçok yabancı arkadaş edinilmesine yardımcı olur. Yabancı arkadaşlar edinildiğinde ya da yabancı insanlarla tanışıldığında onların kültürü hakkında bilgi sahibi olunması sağlanır. Farklı kültürler farklı inanç biçimleri ve yemek tarzları ortaya çıkar ve öğrenilmiş olur. Bu da size iş dünyasında ve özel hayatınızda avantajlar sağlayabilmektedir. İngilizcenin bu kadar avantajından bahsettikten sonra İngilizce Konuşma ile ilgili birçok kursun ve birçok kitabın bulunduğunu da eklemek gerekir. Bunun yanında teknolojinin gelişmesiyle beraber İngilizceyi anlayabilmek ve akıcı bir şekilde konuşabilmek için birçok internet sayfasının da mevcut olduğu söylenebilir. Bu internet sayfalarının hepsinin güvenilir olduğu sorgulanmakla beraber içlerinde çok iyi olan internet sayfaları da mevcuttur. Bu sayfalarda kademe kademe İngilizce öğrenimi teşvik edilmektedir. Önce genel kelime ve dil bilgisi kurallarına yer verilir. Sesli ve görsel ifadelerle desteklenir. Böylece kişinin İngilizce öğrenme isteği de arttırılmış olur.

Dil öğrenmek, yaşam kalitesini de arttıran bir aktivitedir. İnsana sabırlı olmayı, çalışmayı ve aynı zamanda zaman yönetimini daha iyi bir şekilde yapmayı dil öğrenimi öğretmektedir. Çünkü bunları bir dil öğrenirken uygulamak zorunda kalırsınız. Bu beceriler de yaşamınızın her alanında işinize yarayabilmektedir. İngilizce bilmek kariyerinizde yükselmek için de iyi bir araçtır. Kariyerine başka bir yolda devam etmek isteyen insanlar için de destekleyici bir yardımcıdır. İngilizce bilmek, insanlara prestij kazandırmaktadır. Toplum içerisinde saygınlık göstergesi olarak bir dil bilmek çağın koşulları ne yönde olursa olsun sayılabilmektedir. İngilizce bilmediği için üzülen insan sayısının fazla olmasının nedeni de bu olabilmektedir. Kalabalık içerisinde İngilizce bilen ya da konuşan bir insan hemen fark edilebilmekte, dikkat çekmektedir. Bunun yanında bir avantaj olarak İngilizce dilini ve edebiyatını takip edebilir; kendi uzmanlık alanınızla ilgili herhangi bir makaleye ya da dergiye rahatça ulaşabilir ve gündemden kopmayabilirsiniz. Bu da akademik olarak sizi geliştiren bir şeydir. İngilizce yavaş yavaş öğrenildikten sonra desteklenen İngilizce Seviye Tespit Sınavı ile beraber, daha iyi öğretilmesi amaçlanır. Burada insanlar bu testlerle beraber İngilizce bilgilerini sınarlar. Eksikliklerini görmeleri için de bu testlerin yapılması onların yararına olmaktadır. İnsanlara yerleştirilen başarma duygusu, onların kendi yaşantılarında da başarılı ve girişken insanlar olmalarına yardımcı olur.

Başarılı insanların kariyerlerinde de yükselme imkânı çok daha kolay olmaktadır. İngilizcenin avantajlarından biri de insanlara güven duygusunun aşılanmasıdır. İnsan, eksikliklerinin ve hatalarının farkına varıp bunu düzeltme yoluna gitmelidir. Bu sınavlarla beraber, kişinin İngilizce öğrenmeye daha istekli hale gelmesi de sağlanmış olur. Sonuç olarak, İngilizcenin adı geçen ve açıklanan avantajları göz önüne alındığında öğrenilmesi gerekli bir dildir. İnsanların öğrenme türleri de birbirinden farklılık göstermektedir. Kimi insan, görsellerle öğrenirken kimi insanın işitsel zekâsı gelişmiş olduğundan seslerle daha iyi anlayabilmekte ve algılayabilmektedir. En iyi ekipmanlar ve yollarla İngilizce eğitiminin amaçlandığı siteler de bütçeye göre farklılık göstermektedir. İngilizce öğrenmenin bu kadar önemli olduğu günümüzde avantajlarını da ele alındığı takdirde çok az bir ücrete tabi tutulmaktadır. İngilizce öğrenmek için uzman kadroyla beraber hareket etmek gereklidir. Çünkü yanlış öğrenilen bir aksan aksi öğrenilmediği takdirde her zaman öyle devam etmektedir.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.