Kredi Notu Nedir?
24.03.2016

İhtiyaç durumunda Kredi çekmek için tüketiciler genelde bankaların uyguladıkları faiz oranlarına, aylık taksit tutarlarına, toplam geri ödeme miktarına ve bankalar tarafından tahsil edilen farklı başlık altındaki masraflara dikkat ederler. Oysa bankalar da kredi çekmek isteyen tüketicilerin bankacılık geçmişini incelerler. Buna tüketicinin bankacılık sicili adı verilir. Buradan hareketle sizin geçmişte bankalarla olan geriye dönük işlemlerinizi ve en son yaptığınız banka işlemlerinin durumunu değerlendirerek size kredi notu verilir. Kredi notu nedir’ diye soruyorsanız şu linten detaylı bilgi alabilirsiniz: http://www.kredialmak.com/kkb-kredi-skoru-nedir/

Kredi notu, tüketicilerin bankalarla olan ilişkilerinden meydana gelen bir puan sistemidir. Eğer siz kişisel olarak bankalarla düzgün alışveriş yaptıysanız, yani kredi kartı borçlarınızı zamanında ödediyseniz, bankalardan çektiğiniz kredileri eksiksiz ve sorunsuz olarak zamanında ödediyseniz sizin Kredi notunuz yüksek olacaktır. Ancak tersi bir durum söz konusu ise, borçlarınızı zamanında ödemediyseniz, burada sizin için olumsuz bir değerlendirme yapılacak ve kredi notunuz düşük olacaktır. Sonraki ihtiyaç olduğu zaman herhangi bir bankadan kredi talebi yaptığınızda bankalar sizin Kredi notunuzu bakacak ve ona göre size kredi verecek ya da sizin kredi talebinizi reddedilecektir.

Kredi puanının hesaplanmasında farklı etkenler bulunmaktadır. Örnek olarak, sürekli kredi başvurusunda bulunuyorsanız bu sizin için olumsuz bir durumdur. Banka kredilerine gereksiz yere müracaatta bulunup Kredi notunuzu düşürmeyin. Çünkü gerçekten, bankalardan kredi çekmek istediğiniz zaman gereksiz kredi talepleriniz yüzünden Kredi notunuz düşmüş olabilir ve ihtiyacınız olan kredi bankalar tarafından size verilmez. Bu ve bunun gibi krediler hakkında detaylı bilgilere kredialmak sitesinden ulaşabilirsiniz.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.