Lüks Yatak Odası Dekorasyon Trendleri
29.06.2015

Çok fazla para harcamadan lüks bir yatak odası nasıl elde edersiniz? Bunun için size birkaç öneri sunacağız.  Odanın büyüklüğüne uygun bir yatak, birbirine kaynaşmış renkler ve bu renkleri süsleyen bitkiler…  Bununla beraber birçok tasarım detayını sizlerin önüne sereceğiz. Şimdi  bu görüşleri inceleyelim.

Yatak odalarınıza karanlık dekor getirmek istiyorsanız siyah, beyaz bir alan üretin.  Yatak odanızın büyüklüğüne göre uygun bir oturma odası yapabilirsiniz. Örneğin yatağınızın ucuna ekleyeceğiniz bir uygun bir puf size bu hissi verecektir.   Yatak odası takımı için siyah seçin. Perdeleri de siyah beyaz karışımı desenli bir perde seçerseniz modern lüks bir yatak odası elde edeceksiniz. Tabi halıyı da unutmamak gerek perde ile halı desenleri arasında ince bir uyum olmalı.  Eğer böyle karanlık bir oda oluşturmak istiyorsanız odanızın bol güneş aldığına ve büyüklüğüne özen gösterin. Yoksa bu karanlık oda içinizi karartabilir.

Yatak odanızın tasarımını beyaz, nane yeşili ve koyu kahverengi ile donatabilirsiniz.  Yatak odası mobilyalarınızı koyu kahverengi, yatak örtülerinizi nane yeşili  ve yatağınızı beyaz seçerseniz renklerin mükemmel uyumuna şahit olacaksınız.  Böyle bir tasarım düşünüyorsanız perdenizi de nane yeşili seçin.  Duvar renginizi krem ve duvar renklerini nane yeşili seçin.  Yeni trend için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Yatak odanız için tema olarak koyu kahverengi ile beyazı seçelim. Eğer bu renkler ana temamız olacaksa tavan ve taban renkleri koyu kahverengi olmalıdır. Belki içinizden evim o zaman çok kararmaz mı diyeceksiniz. Hiç merak etmeyin yatak odası aksesuarları ile bu karanlığı aydınlığa çevireceksiniz.  Yatak örtüleriniz için sadece kahverengi ve beyaz içeren bir  örtü seçin.  Mobilyalarınıza taban renginin bir açık tonunu tercih edin. Gece lambalarınız ile yatağınızın ucuna koyacağınız geniş puf koltuklarınız için seçeceğiniz rengin tonu hem açık hem de uyumlu olmalı.  Odanızın her köşesine bir bitki yerleştirin.  Perdenizi de koyu tonlu sade ağır bir perde seçin. Odanızın ışıklandırmaları uygun olmalı. Bunun dışında tercihen eğer küçük bir duvar bölümünüz varsa avcı yeşili renginde bol desenli bir duvar kağıdı yapıştırabilirsiniz.

Eğimli bir tavanınız varsa krem tonlarınızı yatak odanız için kullanarak harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.  Duvar renklerini ve taban rengini kahverengi tercih edin.  Diğer tüm yatak odası takımlarınız için kremin tonlarını kullanın ve bol ışıklandırma ile kremin ışıldamasına izin verin.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.