Mağaza Güvenlik Sistemleri ile Güvenli ve Keyifli Alışverişler
15.10.2015

Özellikle büyük alışveriş mağazalarında güvenlik konusunun aşamalı ve birden fazla uygulamaya dayalı olması son derece önemlidir. Bunun en büyük nedeni ise, gerek mağaza içlerinde işletmelerin, gerekse de genel olarak merkez içerisindemağaza güvenlik dolaşan insanların can ve mal güvenliklerinin başarıyla korunabilmesidir. İşte, bu amaçla oluşturulmuş olan mağaza güvenlik sistemleri üç farklı aşamada ele alınabilir ve bu üç aşamanın birbiriyle olan uyumu, güvenlik sisteminin başarısında etkili olabilmektedir. Bu aşamaları ele almak istersek;

Mağaza içi ürünlerin güvenliği: Modern mağazacılık alanında artık güvenlik sistemlerinin etkili ve müşterilerin alışveriş faaliyetlerini kısıtlamayan özelliklerde olması amaçlanmaktadır. Bu sebeple ürün güvenlik sistemleri farklı yapıda etiket sistemleri ile sağlanmaktadır. Ürünlerin üzerine yerleştirilen bu güvenlik etiketleri, radyo frekansına duyarlı ya da akusto sistemine dayalı olabilmektedir. Yalnızca mağaza çalışanları tarafından etkisiz halemağaza güvenlik sistemi getirilen ve sensörlü kapılardan (anten sistemi ile iletişim sağlanır) geçirildiğinde uyarı veren bu sistemler, hem yüksek güvenlik imkânı sunar, hem de alışveriş işlemleri sırasında sorun çıkartmaz.

Mağaza genel güvenliği: Mağaza güvenlik sistemi alanında, mağazaların sürekli ve etkin bir şekilde korunmasını sağlayan bu sistemler, temel olarak termal ısıya duyarlı ve kızılötesi sistem temelli çalışan kameralar ile çalışmaktadır. Farklı görüntü mağaza güvenlik sistemleri çözünürlüklerine sahip olan bu kamera sistemleri, uzaktan yönetime olanak sağlamakta, toplanan görüntüler sürekli olarak sabit disklere kayıt edilmektedir. Böylece mağaza içi hırsızlık durumlarında, gerekse de müşterilerin yaşayabileceği çeşitli mağduriyetlerde, yüksek güvenlik ortamı oluşturmaktadırlar.

Genel Güvenlik: Mağaza güvenlik konusunda son ve kapsayıcı aşama ise, genel güvenlik önlemleridir. Kapı ve el dedektörleri, turnike sistemleri ve kamera sistemleri ile kurulan bu sistemler, mağaza içi güvenlik sistemleri ile koordineli bir perkotek şekilde çalışabilmekte ve güvenlik kapasitesini en üst düzeye çıkarabilmektedir.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.