Metal Dedektörü Alırken Kandırılmayın
11.10.2015

Altın ve define arayıcılığı dendiği zaman, ülkemizde oldukça yanlış düşünceler de peşi sıra gelmektedir. Efsunlarla korunan hazine hikâyeleri, define aramaya çıkıp ta bir daha geri dönmeyen insanların efsaneleri gibi konular işin içine girdikçe, pek çok kişi define arayıcılığı konusunda yanlış düşüncelere kapılmaktadır. Bu durum ise metal dedektörü almak isteyen insanlar için olumsuz durumları ortaya çıkarmaktadır. Metal dedektörleri, başta değerli madenler olmak üzere pek çok farklı alanda kurumsal firmaların ve koleksiyonerlerin metal dedektörü kullanmış olduğu bir alettir. Üzerinde bulunan hassas tarayıcılar ve ayarlanabilir arama fonksiyonları sayesinde, başta yüzey taraması olmak üzere, birden fazla alanda kullanılmaktadır.

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz uydurma hikâyeler ve kolay yoldan para kazanmanın yolu olarak gösterilen define arayıcılığı nedeniyle, metal dedektörlerinin satışı konusunda da çeşitli kandırmacalar ortaya çıkmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bu yoldan haksız para kazanmak isteyenlerin, metal arayıcılığı alanında yeterli bilgisi olmayanlara, kalitesiz dedektörleri fahiş fiyatlar ile satmalarıdır. Oysa dedektör kullanıcılığı, çeşitli detayların bilinmesi gereken çok kapsamlı bir alandır. Yüzeysel tarama ya da derinlemesine tarama, sadece bir çeşit madene odaklanma ya da çeşitli madenlerin bir arada aranması durumuna göre dedektör kullanım teknikleri de değişiklik göstermektedir.

Bu durum, doğal olarak metal dedektörü fiyatı konusunda da farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Para dedektörleri olarak ta bilinene metal dedektörleri, derinlemesine tarama yapan modeller ve altın dedektörleri, bu alanda kullanılan dedektör türleri arasındadır. Kullanılan malzemenin özellikleri ise fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Örneğin aktif yüzey taramam mesafesi, pil ömrü, değişik hava şartlarında göstermişmetal dedektörü fiyatı olduğu performans, tek bir madene odaklandığında noktasal tespit başarısı gibi pek çok faktör, dedektör kalitesi ve fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Bu yüzden dedektör alımında işin uzmanı bir kişiden yardım almak ve bilinen markalardan şaşmamak oldukça önemlidir.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.