Migrenin Nedeni Nedir?
11.03.2016

Migren hastalığının niçin ortaya çıktığı tam olarak bilinmemekte. Anne ve ya babadan herhangi birinde migren var ise, çocukta da olma ihtimali %40'tır. Eğer ki her ikisinde de yani hem annede hem de babada migren var ise, çocukta da migren %75 olasılıkla görülebilir. Birçok kadın da adet kanaması olmadan önce östrojen hormonu düzeyinin düşmesi migren ağrısına da yol açabiliyor. Migren hastalığı, genellikle ataklar şeklinde gelen birağrısıdır. Ataklar da 4 saat ve 72 saate kadar değişmekte olan uzunluklarda olabiliyor. Hasta ataklar arasında kendini tamam anlamıyla normal hisseder, fakatbundan sonraki atağın endişesi de içerisindedir. Daha önceleri sadece bir baş ağrısıolarak görülen migren hastalığıartık migren cerrahisi tarafından başlı başınca bir nörolojik hastalık olarak kabul görülmektedir.

Migren ağrıları genellikle orta şiddette ağrılarıdırve ya şiddetli ağrılardır ve kişilerin normal hayattaki yaşantılarını ve etkinliklerini engeller, hem migren ağrısı olan kişinin hem de hastanın yakınlarının yaşam kalitesini bozabilmektedir.Migren ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.migrencerrahisi.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Baş ağrıları zonklayıcı ağrılar ya da nabızla birlikte atan ağrılar şeklinde hissedilebilir ve başın sadece bir yanında yerleşebilir. Bulantı, kusma ya da ışığa veya sese karşı olan hassasiyet baş ağrılarına eşlik edebilmektedir. Ama migren tedavisizor bir hastalık değildir. Migren hastalığıbayanlardaerkeklerde görüldüğünden daha sık görülmektedir bayanlarda %18.6 ve erkeklerde ise %6.5 oranında görülüyor. Yapılan çalışmalarda ise bir hekim tarafından henüz tanı konulmamış olan migren hastaları oranının bayan hastalarda %59'a ve erkek hastalarda ise %70'e kadar geldiği görülüyor.

Çoğu hastada ağrılar ve diğer semptomlar o denli şiddetlidir ki hastalar sadece karanlık bir yerde yatıp uyumak istiyorlar. Ve hastalığı bu kadar ilerlemiş kişilere ise migren ameliyatı öneriliyor.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.