Moskova'da Lüks Konut Satışı Patladı
20.05.2015

Rusya'nın başkenti olan Moskova'da konut satışları bir hayli şaşırttı. Moskova'daki lüks konutların satışı Nisan ayında yılın ilk çeyreğine göre yüzde 66 artması ekonomicilerin fazlaca şaşırmasına neden oldu. Emlak sektöründe birden bu kadar yükselmenin nedeni emlakçılara göre Dolar ve Euro olarak varlıklı olan kişiler gayrimenkulü kendilerine bir yatırım aracı olarak seçtiler.

 Dolar ve Euro'dan artık şimdikinden daha fazla artış gösteremeyeceğine inanan yatırımcılarda, bu nedenden dolayı lüks konutları kendilerine yatırım aracı olarak seçti. Buda Moskova'da konut satışının tavan yapmasına neden oldu.

Sadece Nisan ayında Moskova'da 165 konut satışı gerçekleşti. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 66 olarak kayda geçen satış  artışı 2014 Nisan ayına göre 8 kat fazla.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.