Nevşehir Toki'de 754 Konutun inşaat çalışmaları devam ediyor
19.03.2015

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 4. Etap olarak yaptırılması kararlaştırılan 754 konutun inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Konutlar, Nevşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği içerisinde gerçekleştiriliyor. Nevşehir’de çağdaş ve modern şehir kimliğinin etkin şekilde ortaya konulması amacıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları, 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2600 hak sahibine dağıtılmıştı.
Projenin devamı niteliğindeki 754 konuttan oluşan 4. Etap yeni TOKİ konutlarının yapımı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde halen devam ediyor. 

TOKİ 4. Etap konutlarının yapımının 2016 yılında tamamlanarak hak sahiplerine dağıtılması planlanıyor.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.