Parmak İzi Sistemleri ile Kesin Çözümler
13.10.2015

Güvenlik alanında, özellikle iş yerleri ya da emniyet binaları gibi alanlarda, gelişen teknolojiden faydalanmak oldukça önemlidir. Zira günümüzde oldukça kalabalık yapıda bulunan bu alanlar için, terör ya da saldırı gibi risk faktörleri yüksek oranlar oluşturmaktadır. Bunun yanında giriş ve çıkış işlemlerinin kontrol altında tutulması, çalışanların ekstra çalışma saatlerinin belirlenmesi ya da kurallara uyulup uyulmadığının anlaşılması parmak izi okuma yani düzenin sağlanması açısından da oldukça önemlidir. İşte bu sebeple böylesi alanlarda kapı ya da el dedektörü gibi güvenlik sistemleri ya da kart okuma sistemleri güvenlik ve düzen açısından yetersiz kalmaktadır. Bu sistemlerin yerine, parmak izi okuma gibi bireysel verileri kullanan çözümler daha yüksek performans göstermektedir.

Yüz taratma ya da parmak izinden yararlanma durumu, taklit edilemeyen verilere sahip olduğu için, çok daha yüksek performans sağlayan sistemlerdir. Özellikle parmak izine dayalı sistemlerde, 2 elin parmaklarının da taramaya uygun olması sayesinde, parmak izlerinin aşındığı durumlarda (yara ya da kesilme gibi) ya da başkasının parmak izini kullanarak giriş yapılmaya çalışılan durumlarda yüksek güvenlik önlemleri sunmaktadır. Bu açıdan parmak izi okuma sistemi bakıldığında geniş bir veri tabanına sahip parmak izi okuma sistemleri yüksek tanımlama özellikleri sayesinde, giriş ve çıkışların tam bir kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır. Bunun yanında, uzaktan erişime izin veren yapıları ve giriş işlemlerinde saat bilgisinin kaydedilmesi gibi olanaklar sayesinde, çalışma saatlerinin kesin bir başarı oranı ile kaydedilmesine olanak sunmaktadır.

Gerek parmak izi okuma sisteminin parmak izi okuma sistemleri dış yüzeyini oluşturan cam yapısının, gerekse de sistemin korunması amacıyla monte edilen dış yüzeyinin sağlam ve dış etkilere karşı dayanıklı yapısı parmak izi okuma sistemi açısından yüksek performansın devamlı olmasına olanak tanımaktadır. Yüksek veri taban, dayanıklı yapı ve uzaktan erişim perkotek seçenekleri ile geniş kapsamlı güvenlik için birebirdir. 

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.