Porland ilk Züccaciye Mağazasını açtı.
02.09.2013

Porland ÜÇ DİLLİ KARDEŞ ŞEHİR ’SİİRT GÜNLERİN’DE

 

1 Eylül tarihleri arasında Feshane Uluslararası Fuar ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Siirt Günleri’ organizasyonunda yer alan Porland, ziyaretçileri ile buluşuyor…

Porland kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Pamukçu’nun doğum yeri olan Siirt’in medeniyet ve kültür dünyasına büyük katkıları olan toprakları dünden bugüne pek çok dünya markasının çıkış noktası oldu.

Üç dilli kardeş şehir Siirt’in tanıtımı amacı ile Siirt Valiliği tarafından düzenlenen organizasyonda siyaset dünyasının yanısıra bir çok sanatçı ve yazar yer aldı.

1976 yılında Siirt’te açılan ilk züccaciye mağazası ile temelleri atılan Porland, doğuşu sayılabilecek bu ilk adımdan sonra, 1984 yılında İmge Ticaret şirketini kurarak özellikle gastronomi tüketicilerine yönelik masa üstü malzemeler pazarlama faaliyeti yürütür.

1980'lerin sonuna doğru üretime yöneliş başlar. 1992'de  Gebze'de, Porland Porselen San. ve Tic. A.Ş  kurulur.  Artan pazar taleplerini karşılayabilmek ve ihracatı desteklemek amacıyla 1996 yılında Bilecik tesisleri faaliyete geçer.

Porselen üretiminin yanısıra portföyünde ki üç markası (Festino, Fiamma, Porland Style), yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim kapasitesi, 1500'e yakın nitelikli insan gücü, 18 mağazası ve pek çok satış noktası ile sektörde önemli bir yere sahip olan Porland, başarısını uluslararası platformlara da taşıyarak dört ana bölgede 30'dan fazla ülkeye üretiminin % 65'ni ihraç etmektedir.

www.porland.com.tr

www.facebook.com/porlandkurumsal

www.twitter.com/porlandkurumsal

                                                                                                                     PORLAND Hakkında:

1976 yılında açılan ilk züccaciye mağazası ile temelleri atılan Porland markasının, doğuşu sayılabilecek bu ilk adımdan sonra, 1984 yılında özellikle gastronomi tüketicilerine yönelik masa üstü malzemeler pazarlama faaliyeti yürütülür. 1980'lerin sonuna doğru üretime yöneliş başlar 1992 yılında, % 100 yerli sermaye ile kurulan Porland; porselen üretiminin yanısıra portföyündeki üç markası (Festino, Fiamma, Porland Style), yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim kapasitesi, 1.500 çalışanı, 18 mağazası ve pek çok satış noktası ile sektörde önemli bir yere sahiptir. Porland, başarısını uluslararası platformlara da taşıyarak dört ana bölgede 30'den fazla ülkeye üretiminin % 65'ni ihraç etmektedir. 20 yılı aşkın Ar-Ge deneyimine ve güncel teknoloji ile donatılmış Ar-Ge laboratuvarlarına sahip olan Porland, bu yöndeki çalışmalarını strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillendirerek, bu çerçevede hedef pazarlara optimize edilmiş ürünleri, yaratıcı tasarımları, çevreci yaklaşımlarla sunmaktadır. Porland, Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan yerli porselen üreticisidir. 

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.