Saten Yüz Germe
06.04.2016

Daha çok ince çizgiler ve kırışıklıklar için kullanılan endoskopik yüz germe, orta yüze uygulanmaktadır. Alın çizgileri, kaşların hizalanması, yanakların kaldırılması ve düşük göz kapaklarının kaldırılması gibi durumlarda uygulanan bu yöntem, cerrahi bir operasyondur. Endoskopi cihazı, cilde uygulanan 1.cm boyutundaki kesiklerden içeriye girilerek cilt altında dokulara nüfuz edilmesi üzerine uygulanan bir yöntemdir. Tabi saten yüz germe operasyonu diğer yüz germe ameliyatlarında olduğu gibi derin kesiklerle yapılmadığında daha çok tercih edilmektedir.

Saten yüz germe daha çok doğal oluşu ve iz bırakmayışı nedeni ile tercih edilmektedir. Klasik ameliyatlarda özellikle de elmacık bölgesine müdahale etmek çok zordur. Cilt altından geçen sinirlere dokunmadan ameliyatın yapılması gerekmektedir ve bu bölge tümsekli olduğundan birçok cerrah bu bölge de ve diğer bölgelerde sinirlere hasar vermemek için yüzeysel bir uygulama yapmak zorunda kalmışlardır. Bu sebeple klasik ameliyatların alternatifi olan endoskopi, daha derinden işlem yapılmasına olanak sağlamakta ve risk taşımamaktadır. Cildin üstünden iz bırakmadan yapılan teknikte 4 kesik oluşturulur ve derinlikleri 1-2 cm geçmemektedir. Bu nedenle de izsiz, kanamasız ve ulaşılmayan derin bölgelere ulaşma şansı veren bir operasyon olmaktadır.Saten yüz germe ile ilgili daha fazla bilgi almak için http://www.daisypoliklinik.com/saten-yuz-germe-nedir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Klasik yönteme göre daha hızlı gerçekleşen ve risk taşımayan bir yöntem olduğundan endoskopik yüz germegenç bayanların da tercihi olmaktadır. Önceleri kadınlar elli yaşlardan sonra yüz gençleştirme için ameliyat olurlarken, endoskopi tekniği ile artık o yaşları beklemeden de ameliyat olmaktadırlar. Kaş kaldırma, alın çizgilerini yok etme, kaşlar arsındaki çizgileri yok etme, yüz germe, yanak kaldırma gibi durumlarda rahatlıkla uygulanan yöntem botoks etkisi de yapmaktadır. İsteyenler açık ameliyatı ve endoskopiyi birlikte de seçebilirler. İkisinin de aynı anda uygulanması ile tüm yüze müdahale edilerek gençleşme ve kırışık giderme sağlanabilmektedir. 

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.