Sinemanın Geleceğin de Bilim Kurgu Filmleri
26.03.2016

Ünlü bir hava yolu firmasının Batman ve Süperman filminin sahnelerini içeren 3 dakikalık reklamında bu kahramanlarımızın yaşadığı kentlere uçak seferlerini başlattığını dile getirmesi; kısa zaman içerisinde ortaya Gotham ile Metropolis’ e gitmek için firma telefonlarını kilitleyen insanları çıkarmıştır. 

Keza yetkililerin mevcut şehirlerin hayal gücünden ibaret olduğunu anlatmaya çalışması da, en az bir süper kahraman filmi çekmek kadar zor olmuştur. İşte bilim kurgu filmleri ve hd film izle insanlara yaşatmış olduğu gerçekçi etkiler tam olarak bu tarz bir olayın yaşanmasına vesile olacak derecede başarılıdır. Nitekim, hayal gücünün sınırsızlığını son damlasına kadar kullanmakta olan bilim kurgu sineması, sahip olduğu gücü sinemada ki kusursuz sanat anlayışı içerisine ustalıkla monte etmektedir. Bu da bizlere izlediğimiz filmlerin her sahnesinde çok daha fazla keyif unsuru elde edebilmemizi sağlayacaktır. 

Özellikle de 2016 senesinin bilim kurgu filmleri açısından zirve yapacağını söylemek isteriz. Ki süper kahramanlardan tutup da, kıyamet sonrası devam etmekte olan insan yaşantılarına kadar pek çok zamansızlığı bir arada harmanlamakta olan bu filmler, seyirlik zevklerinin yanı sıra alt metinlerine yerleştirmiş oldukları derinsel çıkarımları sayesinde de pürüzsüz bir anlatım biçimi elde etmektedir. Teknolojinin de hızlı bir şekilde ilerleyiş göstermesinin ardın pek çok film yapımcısı ortaya çıkartılan işleri birbirinden ünlü isimler ve kaliteli senaryo işleyişleri işle bütünleştirmektedir. 

Hem sanat, hem de aksiyonu iç içe geçiren ve yapay zeka sistemlerinin gelecekte ki konumunu sorgulayan bu filmler ile rahat bir nefes alanı oluşturmanız mümkün olacaktır. Son zamanlarda MARVEL stüdyoları tarafından belli başlı serilere bağlanmış olan çizgi roman uyarlamalarının temelinde de bilim kurgu filmleri işleyişinin hakimiyetleri bulunmaktadır. Özellikle de bilim kurgu filmleri bakımından Ant Man, Hulk ve Kaptan Amerika bir hayli dikkat çekmektedir. Özellikle de bir bilim deneyi sonucunda çift taraflı bedene sahip olan Hulk’ ın Yenilmezler ekibine katılarak 

Dünya’ yı kötülüklere karşı koruma çabası, her açıdan sinemasal bir değer kazandırmaktadır. Ki bilim kurgu filmleri ile sahip olduğu geniş çaplı yelpaze işleyişi de, Hulk gibi pek çok karakterin deneysel araştırmaları sayesinde ortaya çıkmıştır. Zaten bu filmler önemli olan etmenler karakterler ile mevcut hikayelerin orjinal olmasıdır. Bu sayede de sağlam baş yapıtları sinema izleyişlerinizin içerisine dahil etmeniz mümkün olacaktır.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.