Tefennililer, 5 aydır TOKİ konutlarına yerleşmeyi bekliyor
21.09.2014

Burdur'un Tefenni ilçesinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 35 dönüm üzerine inşaa ettiği 240 dairenin sahipleri evlerine yerleşmek için 5 aydır bekliyor.

Kuraları çekilen daire sahipleri 15 Mayıs'tan bu yana tapularına kavuşma ve binalarına yerleşmeyi arzuluyor. TOKİ'den daire sahibi olan aileler, yeni evlerine Kurban Bayramı'nda yerleşme hayallerinin de suya düştüğünü belirtiyor. TOKİ Tefenni konutlarından bir daire alan Adem Karakuş, konuta 5 aydır yerleşemediklerini söyledi. Yetkililerin, yerleşme konusunda sürekli tarih ertelemesi yaptığını iddia eden Karakuş, Kurban Bayramı öncesi yeni binalarına yerleşme hayallerini ise yeniden suya düştüğünü kaydetti.

Yetkililerin, Kurban Bayramı öncesi 240 daireyi 2 hafta içinde teslim etme sözü verdiğini savunan Karakuş, "5 aydır yerleşmeyi beklediğim TOKİ dairesine yerleşemedik. Bayram öncesi yerleşirsiniz dediler, yerleşemedik. Bayramda konuta yerleşerek çifte bayram yaşamak istiyorduk ama;olmadı. Umarım bayram sonrası daireye yerleşir, tapumuzu alırız. " diye konuştu. 

Tefenni eski Belediye Başkanı Bayram Kavak, ilçelerine TOKİ'nin kendi belediye başkanlığı döneminde konut yapmaya başladığını söyledi. 
TOKİ'nin Tefenni'ye konut yapmasında kendisinin katkısının yüksek olduğunu vurgulayan Kavak, "TOKİ'nin Tefenni'de konut yapması Göller Bölgesi için çok önemli bir çalışma. Bu çorbada benimde tuzum olduğu için çok mutluyum. Dairelerin, bürokratik işlemler bitince kısa sürede teslim edileceğine inanıyorum." dedi. 

TOKİ yetkilileri, Tefenni konutları ile ilgili bütün inşaat işlemlerinin tamamladığını, teslimin uzamasının ise konutları yapan müşavir firma ile TOKİ arasındaki yazışmaların halen sürmesi olduğunu ifade etti. Müşavir firmanın TOKİ'den onay aldıktan ve Tefenni Belediyesi'ndeki bürokratik işlemlerinin tamamlanmasının ardından daire sahiplerine dairelerin törenle teslim edileceğini kaydetti. 

Yetkililer, bürokratik işlemlerin kısa sürede tamamlanması halinde bayram sonrası Tefenni Belediyesi'nden yaptıracakları duyurularla belirli takvim doğrultusunda tapuların dağıtılacağını bildirdi. 

Dairelerin büyüklük yapısına göre 15 yıl ödemeli 68 bin ile10 yıl ödemeli 120 bin lira olduğu ifade edildi.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.