Toki Şanlıurfa'da 982 Adet Konut Yapacak
05.05.2016

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Şanlıurfa’nın Maşuk bölgesinde 982 adet konut inşa edilecek. Türkiye’nin farklı bölgelerinde birçok büyük çaplı proje gerçekleştiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), açtığı ihale ile Şanlıurfa’ya yeni bir ses getirecek.

Proje, “Şanlıurfa ili Karaköprü İlçesi Maşuk Bölgesi bin 624 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” yaptırmak üzere açık ihale usulü ihale edilmiştir. Bu konutların tasarımında geleneksel Şanlıurfa evlerinin mimarisinin yansıtılmasına özen gösterildi. Proje kapsamı ‘’982 konut, 1 cami, 1 ticaret merkezi ve su deposu inşaatları ile alt yapı ve çevre düzenlemesi’’ şeklindedir. 1. Etap 982 konut için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından 31 Mart 2016 tarihinde saat 15.00 ‘te ihale yapılmış olup, 2. Etap 642 konutun ihalesi de 11 Nisan 2016 saat 14.30’da TOKİ’nin Halkalı merkez binasında düzenlenmiştir. 1. Etap proje yer tesliminden sonra 700 günde tamamlanacak olup, 2. Etap proje ise yer tesliminden sonra 600 günde tamamlanacaktır.

Her geçen gün birbirinden kapsamlı işlere imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ‘nın ayrıca Ocak ayı içerisinde Şanlıurfa ili Akabe bölgesinde 315 konut projesinin ihalesini de gerçekleştirmiş olduğu öğrenildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuyla ilgili olarak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ‘nın şehirlerimizin tarihi mirasına uygun binalar inşa ederek her şehrin tarih dokusunun korunacağını belirtti. Ayrıca şehirlerimizi doğa ile uyumlu hale getirmenin ve şehirlerdeki tarihi dokuyu korumanın her birimizin görevi olduğunu hatırlattı.

734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilen olan Şanlıurfa Maşuk Toki Evleri ihalesi’ne ait doküman idarenin web sitesinden görüntülenebilmektedir.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.