TOKİ, Taraklı'da 96 yöresel mimariye uygun konut yapacak
26.03.2014

Sakarya'da bulunan Taraklı ilçesi reklam filmi ile turizmin gözde mekanlarında biri haline getirilmişti.

Bir reklam filmiyle turizmin yeni gözde mekanları arasına giren ve  Sakarya iline bağlı olan Taraklı ilçesi için TOKİ düğmeye bastı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Sakarya Taraklı için yöresel mimariye uygun olarak toplamda 96 konut inşaa edecek.

Sakarya’nın Taraklı ilçesi reklamlara çıkarak ilgi odağı olmuş ve turizmin yeni gözdeleri arasına eklenmişti. TOKİ bu ilçe için harekete geçerek toplamda 96 konut, 1 büfe inşaa etmek için kolları sıvarken, Taraklı ilçesinin altyapı ve çevre düzenlemesi işlerinide yaptıracak.. Hacımurat Semti Çiğdemlik mevkiine yapılması planlanan ve yöresel mimariye uygun olacak toplam 96 konut için 25 Mart Salı günü saat 14.00’de ihale gerçekleştirilecek.

Kamu İhale Yasasının 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılacak ihale, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasında gerçekleştirilecek.

Yer tesliminden 525 gün sonra bitirmesi tasarılanan konutların tamamı ise yöresel mimariye uygun olarakinşaa edilecek.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.