Toki'den İncesu'ya 434 Konut
09.06.2016

TOKİ 2016 yeni projelerine Kayseri İncesu’da inşaa edeceği yerel mimarili toplam 434 konutla devam ediyor. TOKİ Kayseri İncesu projesinde ihale tamamlandı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kayseri’nin İncesu ilçesinde yerel mimaride inşa edilecek 434 konutun ihalesi yapıldı. 8 Haziran tarihinde yapılan inşaat ihalesi kapsamında ayrıca cami ve ticaret merkezi inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işleride bulunuyor.

İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde inşa edilecek konutlar zemin+2 kat yüksekliğinde, farklı metrekarelerde ve 2+1 planında tasarlandı.

Projede geleneksel mimarinin modernize edildiği cephe tasarımının yanı sıra modern anlayışa yakın cephe tasarımları da kullanıldı. Bu kapsamda yerel mimaride yer alan, cephe elemanları, köşe süslemeleri ve taş kaplama gibi özelliklere yer verildi. 
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.