TOKİ'nin Tarihi Rekorunu Kıracağız
22.09.2016

TOKİ Başkanı Ergün Turan, canlı yayınında yaptığı açıklamada, 2016 yılındaki hedeflerinin 2015 yılında aldıkları kararlar doğrultusunda belirlediklerini söyleyerek, "2016 yılında 60 bin konut inşa etmeyi hedefledik. Temmuz ayında olan hain darbe girişimi hedefimizi etkilemedi. 60 bin konut değil, yıl sonunda inşallah 64 bin nitelikli sosyal konuta çıkmış olacağız" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra TOKİ olarak hedeflerini artırdıklarını belirten Turan şunları kaydetti:
"Hedeflerimizi aşağı yönlü revize etmedik. Yukarı yönlü revize ettik. Çünkü bu darbe girişiminin amaçlarından bir tanesi Türkiye'ye diz çöktürmekti. Bunun bir ayağı da ekonomik anlamdaki ayağıdır. Dolayısıyla Toplu Konut İdaresi'nden sosyal konut anlamında beklentisi olan vatandaşlarımızın beklentilerine karşılık vereceğiz. Şu anda 52 rakamına ulaştık. Yıl sonunda inşallah 64 bin rakamına ulaşacağız. Ve bu Toplu Konut İdaresi'nin son 13 yılda en zirve yılı olacaktır. Dolayısıyla TOKİ'nin de tarihi rekorunu kıracağız."

Toplu Konut İdaresi'nin 1984 yılında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde kurulduğunu kaydeden Turan, "Ancak 1984-2002 yılları arasında geçen sadece 43 bin konut üretiliyor. 2003 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakan olduğu dönemde başlayan süreçte planlı kentleşme ve konut üretimi seferberliği ilan ediliyor. Toplu Konut İdaresi Başbakanlığa bağlanıyor. 2003 yılında başlayan süreçte son 13 yılda 738 bin rakamındayız. 18 yılda 43 bin konut üreten bir idareden 13 yılda 738 bin konut üreten bir idareye geçtik" açıklamasında bulundu.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.