Türkiye'de bir ilk olacak
04.04.2014

Kentsel Dönüşüm Derneği’nce ilk kez düzenlenen eğitim seminerleri başlıyor. Yatırımcı ve mimarlara yönelik eğitimlerde sektörün geleceği anlatılacak. Star'ın haberine göre kentsel Dönüşüm Derneği, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘kentsel dönüşüm eğitimleri’ne başlıyor. Bir gün sürecek eğitim 20 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilecek. Eğitime katılanlar, ‘Katılımcı Sertifikası’ almaya hak kazanacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Kentsel Dönüşüm Derneği (İKDD) Başkanı Hakan Çatalkaya “Eğitime katılmak isteyen mimarlar, mühendisler öğrenciler, yatırımcılar ve emlakçılar katılım başvurusunda bulunanlardan bazıları. Daha önceki çalışmalarımızda edindiğimiz bilgiyi ve sektörün nerelere gideceğine dair detaylı öngörüyü katılımcılara aktarıyoruz. Eğitimleri daha etkili kılabilmek için katılımcı sayısını düşük tutuyoruz, 15 günde bir yapmayı düşünüyoruz” dedi. Eğitimleri sadece İstanbul ile sınırlandırmadıklarını belirten Çatalkaya “Amacımız tüm Türkiye’ye kentsel dönüşüm eğitimi vermek. Kentsel dönüşümle ile ilgili en büyük sıkıntılardan biri de İstanbul’la sınırlıymış gibi algılanması. Kentsel dönüşümle ilgili talepler İstanbul’un dışında İzmir ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden gelmekte. Biz kentsel dönüşüm eğitimini diğer illerimizde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.
emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.