Ultrasound teknolojisi ile fazla yağlarınıza elveda deme vakti!
11.05.2016

Vaser Liposuction, estetik ve güzel bir dış görünüşe sahip olmak isteyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen, fazlalık yağ doku ve hücrelerinin sıvılaştırılarak alınmasını hedefleyen bir estetik cerrahi operasyonudur. Bu operasyona olan ilgi her geçen gün artarak büyümekte ve vaser liposuction, diğer liposuction işlemlerine oranla daha çok tercih edilmektir.

     Bu estetik operasyonun farkı, ultrasound teknolojisini kullanarak direk olarak fazlalık yağ hücrelerini hedeflemesidir. Yağ hücrelerinin yeri tespit edildikten sonra, deride küçük delikler açılır ve kanüller yardımı ile fazlalık yağ hücreleri bulunduğu bölgeden çekilir. Böylelikle fazlalık yağlardan ve yağ oluşumuna sebep olan yağ hücrelerinden kurtulunmuş olur. Kadınlarda genel itibarıyla, basen, bel, karın, göğüs, gıdı, kalça, sırt vb. yağlanmaya müsait bölgelere uygulanan bu operasyon; erkeklerde ise genellikle büyüyen memelerin normale döndürülmesi amacıyla kullanılır. Ayrıca, erkeklerde ve kadınlarda karın kası görüntüsü de bu yöntem ile elde edilebilirken, baklava dilimli karın kasına sahip olmak isteyen erkekler tarafından da vaser liposuction tercih edilmektedir. Genital bölgeye bu yöntem ile estetik operasyon işlemi de gerçekleştirmek mümkündür. Genital bölgeye yapılan laser liposuction işlemlerinde, ultrasonik vaser lipo teknolojisi kullanılır. Bu cerrahi operasyon ile fazla yağın bulunduğu, depolandığı yerden yağ çekilerek istenilen başka bir bölgeye yağın dolgu amacıyla kullanılması da mümkündür. Diğer liposuction işlemlerinde olduğu gibi ağrı, acı, morarma, şişme vb. durumlarla daha nadir olarak karşılaşılır. Vaser lipo ile ilgili daha fazla bilgi almak için http://cahitvural.com/vaser-liposuction-vaser-lipo/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Ameliyat yaklaşık olarak bir saat sürer ve ameliyatın yapılmasının ardından hasta evine dönerek, normal yaşantısına devam edebilir.

    Ameliyat ertesi ilk bir ay içerisinde kişinin, yürüyüş gibi hafif sporlar dışında spor faaliyetlerinde bulunmaması ve ilk üç dört hafta süresince korse kullanması gerekir. Vaser Lipo geçen günlerin tekrar yağ dokusu oluşumuna katkısını da engeller. Bunda vaser liposuction ile hedeflenen bölgedeki yağ hücrelerinin sayısının azaltılması etkili olur.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.