Yaz İçin Ev Dekorasyon Fikirleri
29.06.2015

İnsanlar için ev neden bu kadar önemlidir? Çünkü bizler yaşantımızın birçok kısmını ev denilen yapılarda geçiririz. Bu alanlar üzüntülerimize, sevinçlerimize şahitlik eder. İşte bu yüzden önemlidir. Yazın gelmesiyle beraber bize ait olan bu yapıları dekore etmek bizlere enerji verecektir.  Bu dekorasyonun bize doğru enerjiyi verebilmesi için sizlere birkaç öneri sunacağız.

Mevsimin canlılığını eve getirebilmeniz için çok soluk renklerden kaçının. Canlı ve doğaya yakın renkleri kullanabilirsiniz. Ancak bu renkleri kullanırken çok göz yoran renkleri kullanmamaya çalışın.

Yemek odalarınızda  eğer mekanınız küçükse sandalye yerine bankları tercih edebilirsiniz. Bu sayede mekanınız daha genişleyecek ve farklı bir görünümü elde edeceksiniz.

Oturma odalarınızda klasik ve modern tarzı mobilyalarınıza yansıtarak çarpıcı ve çağa uygun dekore olacaktır.

Yaz ayına uygun olarak halı ve kilimleriniz çok ağır olmamalı aynı zamanda desenlerde de bu ağırlığı hissettirmemelisiniz.  Yaz döneminde zeminin çıplak olması tercih edilir.  Ama zemini boş bırakmak istemiyorsanız halı yerine güzel hafif bir kilim de yaza uyum sağlayacaktır.

Tv üniteleri ev dekorasyonunda tamamlayıcı yere sahiptir.  Yaza uygun olarak eğer eviniz küçükse duvar tv sehpası kullanabilirsiniz. Bunlarda ev ile tv sehpasının mavi-yeşil uyumundan yararlanarak kombine edebilirsiniz.

Eviniz ile tv kabinlerinin boyutu doğru orantılı olmasına özen gösterin. Tv kabinlerinin rengi diğer duvar ile aynı renklere sahip olacaksa bazı bölmelerine kapı ekleyebilirsiniz.  Ünitelerde dolaplar ile arkaplanın renklerini zıt renkler ile boyarsanız yaz için şık bir renk seçimi olacaktır.

Eviniz her bölümünü bitkiler ile süsleyin.  Yapay çiçekler de kullanabilirsiniz. Mobilyalarınız arasına uzun bambu gibi bitkileri kullanırsanız evinizin havasının değiştiğini görebileceksiniz.

Oturma odalarınıza anemon sehpa ekleyebilirsiniz. Bu sehpaların hem kullanışlılığı hem de zarifliğiyle oldukça memnun kalacaksınız.

Salon için şık ve gösterişli bir ayna seti odanın çekiciliğini iki katına çıkarır. Böylece her odaya girdiğinizde kendinizi daha mutlu hissedersiniz.

Mutfak grupları için beyaz çiçek desenli takımları tercih edebilirsiniz. Evinizin yapısına uygun olarak köşe takımları, ablin mutfak masa takımları  gibi birçok seçeneğiniz var. Bu seçenekler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken evinizin diğer odalarıyla hafif bir uyum içerisinde olması ve sizi dinlendirme özelliğinin olmasıdır.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.