Yazın Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
07.06.2016

Kadınların güzelliklerinin en önemli unsurlarından biri saçlardır. Bu sebeple saç bakımı oldukça önem taşımaktadır. Saç bakımının doğru yapılması aynı zamanda sağlıklı saçlara sahip olunması anlamını taşımaktadır. Mevsimsel değişikliklerin etkisi vücudun her yanına olduğu gibi saça da etkisi olmaktadır. Kışın etkisine alışan saç yapısı, yaz mevsiminde güneşin etkisi ile değişebilir veya bozulabilir. Yaz mevsiminde saç bakımı kış mevsimine göre daha önemlidir. Saçın yaz mevsiminde de güzel ve bakımlı olması için saç bakımının nasıl yapılması gerektiği bilinmelidir.

Yaz mevsiminde saçları güneşin zararlı etkilerine karşı korumak gerekir.Güneş ve aşırı sıcaklık sebebi ile saçlar nem kaybı yaşayacağından dolayı saçların yaz mevsiminde daha çok nemlendirilmesi gerekmektedir. Nem kaybı saçların kurumasına sebep olmaktadır. Bu durumda da saç uçlarında kırıklar görülmesi olası bir durumdur. Bunu önlemek amacı ile 4-6 haftada bir saç uçlarını kestirmekte fayda vardır. Ayrıca yaz mevsiminde sıvı tüketiminin yeterli düzeyde olmasına dikkat edilerek saçların nem kaybının önüne geçilebilir. Özellikle saç bakım köpüğü saç bakımında etkili bir ürün olarak piyasaya çıkmıştır.

Yaz mevsiminde saç bakımınız için aşırı sıcak ve nem kaybının yanı sıra şampuan ve saç bakım gibi kullandığınız ürünlere de dikkat etmeniz gerekmektedir.  Nemlendirici etkisi olan şampuanları tercih edebilir ve saç yapınıza uygun olan saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Piyasadaki en iyi saç bakım köpüğü markası milkshake Türkiye’de bir çok noktada satılmaktadır.

Yazın en çok görülen sorunlardan biri olan kurumaya bağlı saç derisinin dökülmesi yani kepeklenme olayının olmaması için de nemlendirici etkili ürünlerin kullanılması saç bakımı için önemlidir.Ayrıca yazın göz çevresi kremide kullanılmalıdır. Göz çevresi kremi için Türkiye’de kristal devrim sloganı ile piyasaya giren CLC Cristality krem 90 saniyede mükemmel etkiler yaratmaktadır.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.