Yurtdışında Ev Sahibi Olmak için Nelere Dikkat Etmeli?
03.04.2015

Yurtdışında Ev Nasıl Alabilirim?

Yurtdışında ev sahibi olmak isteyen Türk vatandaşlar 2012 yılında çıkan mütekabiliyet yasasına göre ev sahibi olabiliyor.

Yurtdışında Ev Almak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yurtdışında ev almak için geçerli bir pasaportun fotokopisi, yeni çekilmiş resim ve noter tarafından hazırlanmış yetki belgesi gerekiyor.

Yurtdışından Ev Almada Belirlenen Kriterler Nelerdir?

İngiliz – Türk ortaklı uluslararası konut pazarlama şirketi Universal 21 ‘in Yönetici Ortağı Philip Skorochod yurtdışından ev almak isteyenler için kriterleri tek tek açıklıyor.

Ev Alacağınız Ülkenin Ekonomisini Araştırın

Ev alacağının ülkenin ekonomisinin genel durumunu bilmeniz gerekiyor. Notları arasındaki iniş ve çıkışlara dikkat etmeniz gerekiyor. Ülke ekonomisi hakkında bilgi sunan Bloomberg gibi dergileri takip etmeniz size yarar sağlayacaktır.

Ev Alırken Dikkat Edilecek Piyasa Öncüleri Nelerdir?

Ev alırken ve özellikle de yurtdışından ev alırken o ülkenin piyasa öncülerini bilmeniz gerekiyor.

Konum: Konum bir evin yatırımdakini değerini büyük ölçüde belirler. Bu nedenle de ev alırken konumuna dikkat etmelisiniz.

Maliyet: Yurtdışında ev alırken size sunulan fiyat ve kiraya verirken tutacak maliyeti hesaplamalısınız, aksi takdirde doğru yatırım yapmazsınız.

Alt Yapı: Alacağınız evin hem bölgesinde hem de o ülkedeki alt yapı faaliyetlerinin yeterli olması ve doğru şekilde planlanması gerek kiraya verirken, gerekse de evinizi satarken kar yapmanıza yardımcı olur.

Üniversiteler: Üniversitelerin yoğun olduğu bölgelerde ev alırsanız, yurtta kalmak istemeyen öğrenciler evinize kiralama talebinde bulunacaktır. Bu nedenle de kolay kiracı bulursunuz.

Doğal Faktörler: Yurtdışından ev alırken hava koşullarının iyi olduğu, manzarasının muhteşem olduğu bir ev aldığınızda hem evinizin değeri artacak, hem de kolay kiracı ya da alıcı bulacaksınız.

Turist: Yurtdışından ev aldığınızda aldığınız evin mevkiinde turist sayısı fazlaysa sizlerin de evinize talep eden kiracı sayısı artacaktır.

İstikrar; Alacağınız ev denizaşırı bir ülkede bulunuyorsa; terörizm, siyaset ve din sorunlarını göz önüne alarak değerlendirmede bulunmalısınız.

emlakhaberleri
EMLAK OFİSİ ARA
TEDARİKÇİ FİRMA ARA
Evkolay.net sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Evkolay.net’in bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.